Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Heister nominoval hráčov na majstrovstvá sveta

SITA|Publikované 10. jan 2011 o 08:53

Tréner Zoltán Heister zverejnil konečnú nomináciu hádzanárov Slovenska na 22. majstrovstvá sveta vo Švédsku. Oproti turnaju v Gdyni do kádra pribudol brankár Pramuk, vypadol Maroš Baláž.

BRATISLAVA. Hádzanárov Slovenska delí už len pár dní od druhej účasti na svetovom šampionáte. Hoci mal tréner SR Zoltán Heister oznámiť konečnú nomináciu na 22. majstrovstvá sveta vo Švédsku (13. - 30. 1. 2011) až na pondelkovej tlačovej besede na pôde SZH, kormidelník ju napokon prezradil už skôr.

Po vystúpení na Novoročnom turnaji v poľskej Gdyni, kde Heisterovi zverenci po prehrách s Poliakmi (24:32), Maďarmi (27:32) a výhre nad Čechmi (30:28) obsadili 3. miesto, sa v zložení slovenského kádra udiali dve zmeny. Pribudol doň tretí brankár Martin Pramuk zo švajčiarskeho Pfadi Winterthur a naopak do 16-členného kádra pre MS 2011 sa nedostal Maroš Baláž z maďarského Picku Szeged.

"Je to už definitívne. Z nominácie vypadol Baláž a tretím brankárom bude Pramuk," poznamenal kouč Z. Heister.

Odlet sa skomplikoval

Štyri dni pred svojím otváracím stretnutím na majstrovstvách sveta proti Poľsku slovenskí hádzanári ešte presne nevedia, kedy odletia do dejiska šampionátu švédskeho Göteborgu.

Podľa slov reprezentačného trénera Zoltána Heistera letecký prepravca Austrian Airlines im na poslednú chvíľu nepotvrdil skupinové letenky, ktoré boli určené na stredu 12. januára.

"Odlet sa nám naozaj trochu skomplikoval. Možno odletíme v stredu podvečer a možno až vo štvrtok ráno. Čo bolo dohodnuté a rezervované pred troma - štyrmi mesiacmi, už neplatí. Asi je veľký záujem o letenky. Teraz teda na poslednú chvíľu hľadáme možnosti, ako sa dostať do Švédska," vysvetlil Zoltán Heister.

O tréningoch sa ešte bude rozhodovať

Reprezentačný kormidelník podľa aktuálneho vývoja situácie s letenkami určí, či jeho zverenci, ktorí sa v pondelok večer zídu v Hlohovci, absolvujú v stredu na slovenskej pôde ešte jeden alebo dva tréningy.

"Stretávame sa dnes o siedmej a od pol ôsmej už trénujeme. Modelujeme to takto do večerných hodín preto, že prvé dva zápasy na šampionáte nás čakajú práve vo večerných časoch (proti Poliakom a Švédom nastúpia Slováci od 20.15 h, resp. 18.15 SEČ - pozn. SITA). Verím, že sa pripravíme čo najlepšie," dodal Zoltán Heister.

Slováci sa na majstrovstvách sveta predstavia v základnej D-skupine spolu s výbermi Poľska, Argentíny, Čile, Kórejskej republiky a domáceho Švédska. Najlepšie tri družstvá zo základnej skupiny postúpia do jednej z dvoch štvrťfinálových skupín a Slováci by medzi nimi nechceli chýbať.

Nominácia hádzanárov Slovenska na MS vo Švédsku (13. - 30. 1. 2011):

brankári: Richard Štochl (Montpellier Agglomeration HB/Fr.), Teodor Paul (FTC-Sporek Budapešť/Maď.), Martin Pramuk (Pfadi Winterthur Handball/Švajč.)

pivoti: Andrej Petro (Budapest Bank Kecskemét KSE/Maď.), Michal Kopčo (RK Croatia Osiguranje Záhreb/Chorv.), Martin Mazák (FTC-Sporek Budapešť/Maď.)

krídla: Martin Straňovský (Reale Ademar León/Šp.), Tomáš Urban (Tatabánya Carbonex KC/Maď.), Tomáš Straňovský (Pick Szeged/Maď.), Radoslav Antl (Tatran Prešov)

spojky: Daniel Valo (HSG Wetzlar/Nem.), Peter Kukučka (Kadetten Schaffhausen Handball/Švaj.), Ladislav Tarhai ml. (Pfadi Winterthur Handball/Švaj.), Juraj Nižnan (HSG Raiffeisen Bärnbach-Köflach/Rak.), František Šulc ml. (Pick Szeged/Maď.), Peter Tumidalský (Tatran Prešov)

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články