HC Lev prehral posledný zápas sezóny s moskovským Dinamom

Ľuboš Bartečko.
Ľuboš Bartečko. (Autor: TASR)
TASR|26. feb 2012 o 14:24

Nováčik súťaže nazbieral v 54 stretnutiach 54 bodov.

MOSKVA. Záverečnými jedenástimi zápasmi posledného kola základnej časti vrcholí v nedeľu KHL.

V prvom zápase prehral Avangard Omsk s Neftechimikom Nižnekamsk 3:4, na výhre hostí sa jednou asistenciou podieľal slovenský útočník Martin Cibák.

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom stretnutí KHL na ľade moskovského Dinama 3:5. Hráči popradského tímu skončili vo svojej premiérovej sezóne v KHL na konečnom 21. mieste, v tabuľke Západnej konferencie im patrí 10. pozícia.

Nováčik súťaže nazbieral v 54 stretnutiach 54 bodov za 13 víťazstiev v riadnom hracom čase, tri po samostatných nájazdoch, päť prehier v rozstreloch a štyri v nadstavenom čase.

ico

Výsledok:

Dinamo Moskva - HC LEV Poprad 5:3 (0:0, 3:3, 2:0)

Góly: 23. Mosalov (Pestunov, Kvapil), 24. Gorokov (Mosalov, Kvapil), 31. Šafigulin (Komarov, Anisin), 55. Pestunov (Kvapil), 56. Komarov (Šafigulin, GRAŇÁK) - 25. MEZEI (BARTEČKO, Lundberg), 29. Lundberg, 38. Lundberg (MEZEI, Hunkes), Rozhodovali: Semenov, Feofanov - Zacharenkov, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0

Dinamo Moskva: Jerjomenko - Graňák, Gorochov, Novák, Solovjov, Bojkov, Jalasvaara - Gorovikov, Anisin, Klepiš - Soin, Kozlov, Koňkov - Babenko, Kokarev, Tolpeko - Volkov, Pestunov, Kvapil.

HC Lev Poprad: Laco - Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström - Huna, Lundberg, Bartečko - Novotný, Špirko, Sekáč - Fabricius, Matai, Ježek - Šaršok, Csányi

V prvej tretine videli diváci na moskovskom ľade iba málo vzruchu. Dinamo nevyužilo presilovku, najväčšiu šancu Popradu nevyužil Bartečko. V druhom dejstve domáci zvýšili aktivitu a po dvoch zlepených góloch viedli 2:0, Lev však bleskovo kontroval a v 29. minúte bolo po presných zásahoch Mezeia a Lundberga 2:2.

Nerozhodný stav vydržal iba krátko, keď v 31. minúte pri vylúčení Mezeia Dinamu opäť zabezpečil vedenie Šafigulin. Popradu sa ale do konca tretiny podarilo opäť vyrovnať vďaka gólu Lundberga pri presilovke.

V tretej tretine nedokázali hráči Dinama využiť štvorminútovú početnú výhodu, v závere však strhli víťazstvo na svoju stranu po góloch Pestunova a Komarova.

Výsledky ďalších zápasov:

Avangard Omsk - Neftechimik Nižnekamsk 3:4 (1:2, 1:2, 1:0) - Martin Cibák (Nižnekamsk) 0+1

Jugra Chanty-Mansijsk - Ak Bars Kazaň 5:4 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Metallurg Magnitogorsk - Salavat Julajev Ufa 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Avtomobilist Jekaterinburg - Spartak Moskva 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1) - Štefan Ružička (Spartak Moskva) premenil rozhodujúci sam. nájazd a pripísal si aj jednu asistenciu

Traktor Čeľabinsk - Severstaľ Čerepovec 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)

Barys Astana - Víťaz Čechov 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Atlant Mytišči - Metallurg Novokuzneck 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) - Branko Radivojevič (Mytišči) 0+1

Nižnij Novgorod - CSKA Moskva 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1) - Tomáš Surový 1+0, brankár Rastislav Staňa (obaja CSKA) odchytal celé stretnutie a pripísal si asistenciu pri víťaznom góle

SKA Petrohrad - Sibir Novosibirsk 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Dinamo Riga - Amur Chabarovsk 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)