Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Hantuchovú čaká v 2. kole Cornetová

TASR|Publikované 10. feb 2009 o 21:26

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa suverénnym spôsobom prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Paríži.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa suverénnym spôsobom prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Paríži (koberec, dotácia 700.000 dolárov). V úvodnom kole zdolala Rusku Jekaterinu Makarovovú za 64 minút hladko v dvoch setoch 6:2 a 6:2. V dueli o postup do štvrťfinále sa Hantuchová stretne s nasadenou päťkou domácou Francúzkou Alizé Cornetovou.

Zápas na štadióne Pierra de Coubertina bude mať pikantnú príchuť, Francúzsko a Slovensko totiž 25.-26. apríla nastúpia proti sebe v baráži o účasť v I. svetovej skupine Pohára federácie. Hantuchová bude mať vo štvrtok šancu odplatiť Cornetovej prehru z 3. kola tohtoročného Australian Open v Melbourne, vzájomná bilancia oboch hráčok je zatiaľ nerozhodná 2:2.

Hantuchovej vyšiel úvod zápasu s Makarovovou, keď v druhom geme prelomila podanie 20-ročnej Rusky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 3:0. Slovenka ťažila z dobrého podania, mala navrch aj pri dlhších výmenách od základnej čiary a prvý set získala za 32 minút vo svoj prospech. Druhé dejstvo malo podobný priebeh. Hantuchová sa po rýchlom brejku ujala vedenia 3:0 a zápas s prehľadom dotiahla do úspešného konca.

Slovenská dvojka má v Paríži už teraz istú prémiu 8590 dolárov a do rebríčka WTA jej pribudne 60 bodov. Hantuchová po hladkom postupe do 2. kola neskrývala spokojnosť. "Som rada, že to išlo tak rýchlo. Vlani som prišla do Paríža povzbudená semifinálovou účasťou na Australian Open. Dostala som sa do štvrťfinále, uvidíme, ako to dopadne tento rok," povedala Hantuchová do kamier televíznej stanice Eurosport.