Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hantuchovej zdravotný trojboj, Kim už nechce vyrušovať

SITA|Publikované 13. feb 2008 o 21:49

ANTVERPY 13. februára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová v stredu na turnaji WTA Tour Proximus Diamond Games v belgických Antverpách po voľnom žrebe v 1. kole dvojhry ako tretia nasadená prekonala ...

ANTVERPY 13. februára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová v stredu na turnaji WTA Tour Proximus Diamond Games v belgických Antverpách po voľnom žrebe v 1. kole dvojhry ako tretia nasadená prekonala v osemfinálovom 2. kole Yaninu Wickmayerovú, 163. v renkingu. Domácu držiteľku voľnej karty zdolala 6:4, 6:3. „Vôbec to nebolo jednoduché a moje víťazstvo sa nerodilo ľahko,“ povedala D. Hantuchová pre agentúru SITA a dodala: „Súperka bola na rozdiel odo mňa rozohratá z 1. kola a burcovalo ju približne 8000 divákov. Ja som v podstate hrala na tomto dvorci po prvý raz. O tieto okolnosti viac si cením, že som sa s tým úspešne vyrovnala. Najväčšie problémy mi robilo zvládnutie Wickmayerovej veľmi dobrého podania, pri ktorom sa mi dlho nedarilo vytvoriť si šance a premienať ich. Keď som sa dostala do výmen, už to išlo lepšie. Postupom času som sa rozohrávala a napokon som sa presadila.“

Semifinalistka Australian Open 2008 má vo štvrtok voľno, ktoré využije na získavanie poznatkov o protivníčkach: „Určite si popoludní pozriem zápas Američanky Julie Dittyovej so Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou, z ktorého vzíde moja štvrťfinálová súperka. Teším sa na večerné vystúpenie Justine Heninovej, ktorú rešpektujem najviac zo všetkých hráčok na okruhu, a myslím si, že je oprávnene momentálnou jednotkou. Prípadné semifinále proti nej a navyše v Belgicku je veľmi motivujúce a bolo by to super, ale ja sa tam najprv musím prebojovať. Určite v piatok nedostanem nič zadarmo. Dittyová je lucky loserka a ľaváčka, Bacsinszká tiež postúpila z kvalifikácie. Obe sú teda rozbehnuté a ja sa musím na to štvrťfinále čo najlepšie pripraviť. “ Hantuchová s 29-ročnou Američankou, 105. v počítačovom poradí, či 18-ročnou Švajčiarkou, 94. v renkingu, zhodne zatiaľ nehrala. Proti Heninovej má bilanciu 2:3 a naposledy si zmerali sily predvlani vo wimbledonskom osemfinále (3:6, 1:6).

Medzi najlepšími šestnástimi, a to na Australian Open 2007, sa Hantuchová naposledy stretla s inou slávnou Belgičankou - svojou 24-ročnou rovesníčkou Kim Clijstersovou, ktorá minulý rok ukončila kariéru, vydala sa a 23. februára má termín pôrodu dcérky. „Sme stále v kontakte a zdá sa mi to byť až neskutočné, koľko sa toho za rok v jej živote zmenilo. Som šťastná aj za ňu, ale teraz pri príležitosti môjho zavítania do Belgicka ju už nechcem vyrušovať,“ skonštatovala Hantuchová, ktorá prvú z deviatich prehier (z rovnakého počtu duelov) s rodáčkou z Bree utrpela v roku 2000 práve pri svojom debute v Antverpách.

Medzičasom štartovala slovenská jednotka v Sportpaleis ešte trikrát a jej miestnym maximom je semifinále zo sezóny 2003, v ktorom podľahla Američanke Venus Williamsovej. Vyhliadky osmičky svetového rebríčka na aspoň vyrovnanie tohto výkonu relativizujú zdravotné problémy. „Je to momentálne akýsi trojboj. Na pobolievanie päty pravej nohy som už ako-tak zvyknutá a tá minulý týždeň problémová dlaň pravej ruky sa zlepšila vďaka dvom dňom úplného oddychu, ktorý som si po turnaji v Paríži dopriala, stále ma však obchádza akási viróza či skôr nádcha,“ povzdychla si Hantuchová.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.