Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hantuchovej štart v Brne je otázny

Daniela Hantuchová (Autor: SITA, AP)
TASR|Publikované 28. jan 2008 o 13:43

"V Melbourne som mala nabitý program, fyzicky i psychicky ma to vyčerpalo," hovorí Daniela Hantuchová. Stále nevie, či bude hrať v Pohári federácie proti Česku.

BRATISLAVA. Semifinalistka Australian Open Daniela Hantuchová sa ešte stále definitívne nerozhodla, či nastúpi v drese Slovenska v stretnutí tenisového Pohára federácie proti Česku (2.-3. februára na Brnianskom výstavisku). Dôvodom je pretrvávajúce zranenie päty.

"V Melbourne som mala nabitý program, fyzicky i psychicky ma to vyčerpalo, navyše stále ma trápi zranenie päty. V Austrálii som bola po celý čas pod dohľadom lekára. Dúfam, že do piatka sa stane nejaký zázrak a môj stav sa zlepší natoľko, aby som mohla v Brne nastúpiť. Je to ešte všetko otvorené, rozhodnutie zrejme padne tesne pred stretnutím," povedala po návrate z Melbourne Hantuchová, ktorá v utorok odlieta do Barcelony, kde sa podrobí liečbe.

VIDEO: Hantuchová o svojom štarte v Brne
((video))

VIDEO: Eugen Korda

Slovenská jednotka neuvažuje o možnosti, že by v Brne odohrala iba jeden zápas. "Ja som taký typ, že keď idem hrať, viem, že musím na kurte odovzdať maximum. Už by som potom neuvažovala o tom, či absolvujem jeden alebo dva zápasy. Jednoducho by som sa zaťala a hrala. Musím si byť však najprv stopercentne istá, že môžem ísť do toho naplno, hrať na pol plynu nemá význam," dodala Hantuchová, ktorá dosiahla v Melbourne najväčší singlový úspech na podujatiach veľkej štvorky.

Slovenský fedcupový kapitán Mojmír Mihal bude mať v zápase I. kola II. svetovej skupiny s určitosťou k dispozícii Dominiku Cibulkovú, Magdalénu Rybárikovú a deblovú špecialistku Janette Husárovú. Líderkou českého tímu bude Nicole Vaidišová (15). V nominácii ďalej figurujú Lucie Šafářová, Petra Cetkovská a Květa Peschkeová.

V Brne pôjde aj o odvetu za vlaňajší fedcupový duel v Bratislave, v ktorom slovenské družstvo prehralo na antuke v NTC hladko 0:5. Slovenky si v júli udržali príslušnosť v druhej svetovej osmičke prestížnej ženskej tímovej súťaže vďaka barážovému víťazstvu 4:1 nad Srbskom v košickej Steel Aréne.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.