Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hantuchovej rozhodnutie do štvrtkového večera

SITA|Publikované 28. jan 2008 o 14:38

BRATISLAVA 28. januára (SITA) - Nad štartom slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej vo víkendovom brnianskom zápase Česko - Slovensko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2008 reprezentačných ...

BRATISLAVA 28. januára (SITA) - Nad štartom slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej vo víkendovom brnianskom zápase Česko - Slovensko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2008 reprezentačných družstiev žien stále visí otáznik. "Všetko je ešte otvorené," povedala semifinalistka Australian Open 2008 na pondelňajšom bratislavskom stretnutí s novinármi a poukázala na svoje chronické zranenie päty pravej nohy a núkajúcu sa možnosť využiť čas pred ďalším turnajovým programom na liečenie. Účasť teda ešte zvažuje. Rozhodnutie o účinkovaní či absencii novej osmičky svetového rebríčka WTA Tour padne do štvrtkového večera. "Toto je jediný týždeň pred dlhou šnúrou turnajov, keď mám čas dať si to do poriadku. V Melbourne som bola v opatere lekára, ktorý tam bol so mnou a príliš som o tom pred dôležitými zápasmi nechcela hovoriť. Dúfam, že sa do piatka udeje nejaký zázrak a že sa to zlepší," komentovala slovenská tenisová jednotka.

Hantuchová dodala, že aktuálne sa cíti tak na jednu hodinu tréningovej záťaže a navyše prekonáva aklimatizačné problémy po prílete z Austrálie. "Som strašne unavená. Potrebujem určitý čas na to, aby som sa dala do poriadku. Ak by som mala odohrať jeden zápas, to do Brna radšej nepôjdem. Buď budem k dispozícii stopercentná, alebo vôbec."

Ako je známe, v piatok 1. februára o 12.00 h sa v Novej radnici na Dominikánskom námestí v Brne uskutoční žreb, ktorý určí poradie stretnutí počas víkendového súboja Česko - Slovensko. Krátko pred žrebom musia byť k dispozícii aj definitívne nominácie oboch tímov. Slovenský kapitán Mojmír Mihal predbežne okrem Hantuchovej nominoval Dominiku Cibulkovú, Magdalénu Rybárikovú a Janette Husárovú, teda rovnakú zostavu, v akej Slovenky vlani v apríli v Bratislave v rovnakej fáze tejto prestížnej súťaže podľahli Češkám 0:5.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.