Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Hantuchová nepodceňuje veteránku Ruanovú-Pascualovú

SITA|17. jan 2008 o 12:38

MELBOURNE 17. januára (SITA) - Daniela Hantuchová vo štvrtok zvládla aj druhú "povinnú jazdu" na tohtoročnom Australian Open v Melbourne. Deviatka svetového rebríčka i tohto podujatia zvíťazila v stretnutí ...

MELBOURNE 17. januára (SITA) - Daniela Hantuchová vo štvrtok zvládla aj druhú "povinnú jazdu" na tohtoročnom Australian Open v Melbourne. Deviatka svetového rebríčka i tohto podujatia zvíťazila v stretnutí 2. kola dvojhry vo Vodafone Aréne nad ešte nie 18-ročnou nenasadenou Francúzkou Alizé Cornetovou 6:2, 7:5. Po roku opäť na melbournskej pôde zdolala mladú rodáčku z Nice s tým rozdielom, že jej súperka sa medzitým stala juniorskou šampiónkou Roland Garros a v singlovom rebríčku WTA Tour jej už nepatrí 192., ale 59. pozícia. "Som rada, že som to opäť zvládla vo dvoch setoch a to najmä vzhľadom na to teplo, ktoré na dvorci panovalo," začala hodnotenie svojho aj súperkinho výkonu 24-ročná Slovenka a po chvíli pokračovala: "Francúzka bola nepríjemná najmä v druhom sete (viedla 3:1 - pozn. SITA), keď sa rozbehla a len ťažko som ju zastavovala. V jej hre bolo ale cítiť, že je ešte mladá, chýba jej trpezlivosť pri úderoch a väčšia vyhratosť. Je však tiež veľmi šikovná a v budúcnosti sa môže zlepšovať."

Hantuchová obhajuje v Melbourne Parku osemfinále z vlaňajška. Na postup medzi 16 najlepších musí najbližšie zdolať Španielku Virginiu Ruanovú-Pascualovú. Už 34-ročná veteránka, známa najmä ako skvelá deblistka, v singli až 82. v počítačovom poradí, by mala byť relatívne ľahším sústom. Zdanie však môže klamať. Najmä keď Hantuchová ešte nemá so skúsenou protivníčkou zápasovú skúsenosť a na sobotu hlásia opäť vysoké teploty. "Je zaujímavé, že sme sa ešte nikdy nestretli. Musím sa však mať na pozore. Je to ostrieľaná hráčka, vie občas prekvapiť. Hrá typicky španielsky trpezlivo zozadu, nepríjemný je najmä jej rezaný bekhend. Skúsim sa presadiť svojou agresívnou hrou a nemyslieť na to, akú súperku mám proti sebe. Čo sa týka vysokých teplôt, nie je to moja nevýhoda. Najmä vzhľadom na prípravu, ktorú som absolvovala," zamyslela sa najlepšia slovenská tenistka.

Zo štatistík vyplýva, že hoci vo dvojhre sa obe hráčky ešte nestretli, vo štvorhre majú za sebou niekoľko zaujímavých súperení s rôznymi partnerkami, pričom Španielka vedie v bilancii 7:2. V posledných siedmich dueloch sa vždy tešila z víťazstva bývalá svetová deblová jednotka, z toho dvakrát vo finále veľkých turnajov (Los Angeles 2006, San Diego 2005) a raz v semifinále grandslamového turnaja (Roland Garros 2003).


Súvisiace články