Belgickú klasiku Handzame vyhral Hodeg, Slováci vpredu chýbali

Francúzsky cyklista Arnaud Demare vyhral úvodnú nedeľňajšiu etapu 86. ročníka pretekov Paríž - Nice. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. mar 2018 o 18:20

Baška pred dvoma rokmi preteky vyhral, vlani bol dvanásty.

45.Michael KolářSlovenskoBora-Hansgrohe+0

HANDZAME. Álvaro Hodeg z tímu Quick-Step Floors ovládol šprintérsky záver jednorazových cyklistických pretekov Handzame Classic v Belgicku s dĺžkou 204,1 km.

Dvadsaťjedenročný Kolumbijčan si pripísal prvý veľký úspech profikariéry, keď v špurte zdolal obhajcu prvenstva Nóra Kristoffera Halvorsena a Nemca Pascala Ackermanna z tímu Bora-Hansgrohe.

V tomto nemeckom družstve sa predstavili aj dvaja Slováci Erik Baška a Michael Kolář, do záverečného boja o víťazstvo sa však nedostali a v prvej desiatke výsledkového poradia nefigurovali. Baška pred dvoma rokmi preteky vyhral, vlani bol dvanásty.

Na trase Bredene - Handzame (204,1 km) v západnom Flámsku bolo sedem menších stúpaní. V úniku sa ocitlo sedem jazdcov, ale tí svoj pokus nedobrovoľne ukončili 12 km pred cieľom.

Do záverečného kilometra sa vrútil celý "balík" pokope, vpredu dobre pracovali tímy Bora-Hansgrohe a Quick-Step Floors a ich jazdci si to napokon rozdali o víťazstvo spoločne s obhajcom Halvorsenom.

Ackermann nasadil k dlhému šprintu, ale napokon ho zdolali Hodeg aj Halvorsen.