Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Halákov návrat sa blíži, Conklin na waiver listine

SITA|27. feb 2011 o 09:37

Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL St. Louis Blues zaradilo na waiver listinu ponúkaných hráčov brankára Tya Conklina, čo zároveň podľa internetovej stránky STLToday.com znamená, že Slovák Jaroslav Halák sa po zranení už čoskoro objaví v bránke.

ST. LOUIS. Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL St. Louis Blues zaradilo na waiver listinu ponúkaných hráčov brankára Tya Conklina, čo zároveň podľa internetovej stránky STLToday.com znamená, že Slovák Jaroslav Halák sa po zranení už čoskoro objaví v bránke.

V nedeľu v Calgary však nebude ešte pripravený nastúpiť. Halák zatiaľ vynechal pre zranenie pravej ruky šesť zápasov v rade a osem z posledných dvanástich duelov. V súčasnosti je na listine zranených, vedenie klubu ho však môže z nej už čoskoro stiahnuť.

"Očakávame jeho skorý návrat. Všetky indície smerujú k tomu, že to bude čoskoro," naznačil generálny manažér Blues Doug Armstrong. V nedeľu v Calgary by sa do bránky mal postaviť Ben Bishop, dvojku by mu mal robiť Ty Conklin. Ďalší duel odohrajú Blues po tomto víkende v utorok doma opäť proti Calgary.

St. Louis teraz musí čakať do pondelka, či si Conklina nevyberie niektorý z iných klubov. Ak sa tak nestane, potom 34-ročného gólmana, pravdepodobne pošlú do AHL. V tíme Blues počítajú do záveru sezóny podľa STLToday.com s dvojicou Jaroslav Halák, Ben Bishop. Conklin bude v lete neobmedzeným voľným hráčom, preto je otázne, či ho niekto bude chcieť angažovať. "Nechceme špekulovať o tom, čo sa stane v pondelok," povedal Armstrong.

Súvisiace články