Halákov debut skončil prehrou, zatienil ho bývalý kolega Greiss

Oh My Hockey|17. okt 2021 o 12:11

Jaroslav Halák má za sebou prvý súťažný zápas v drese Vancouveru Canucks. Slovenský brankár podpísal zmluvu s klubom z Britskej Kolumbie pred sezónou 2021/22.

Dnes v noci sa postavil do brány na ľade Detroitu Red Wings. Premiéra nevyšla podľa jeho predstáv, "kosatky" prehrali 1:3. Bratislavčan inkasoval len dva góly, čelil dvadsiatim strelám. Gólovú poistku pridali "červené krídla" do prázdnej brány.

Hviezdou zápasu sa stal brankár z protiľahlej strany. Nemec Thomas Greiss sa s Halákom dobre pozná, kedysi sa doťahovali v boji o miesto jednotky v tíme New Yorku Islanders.

Veterán Greiss vymazal talentovaných Canucks štyridsiatimi zákrokmi, udržal si 97,6-percentnú úspešnosť zásahov. Za výhru sa tréner môže poďakovať hlavne jemu.

"Ich brankár bol vážne výborný," uznal kormidelník Vancouveru Travis Green. "Mali sme veľa šancí. Takýto zápas by sme vyhrali v ôsmich z desiatich prípadov."

Debutujúceho Haláka prekonali Robby Fabbri a Filip Zadina. Za Vancouver sa presadil iba Conor Garland. Do prázdnej sa počas power-play Canucks trafil Sam Gagner.

Napriek porážke hodnotili fanúšikovia Halákov výkon poväčšine ako veľmi dobrý. "Dal nám šancu vyhrať," zneli hodnotenia priaznivcov na Twitteri.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: