Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Halák precestoval USA: Škoda, že sa mi to nepočíta do míľovej karty

Jussi Jokinen z Pittsburghu dáva gól Jaroslavovi Halákovi. (Autor: SITA/AP)
SITA|13. mar 2014 o 13:40

Jaroslav Halák chce pomôcť Washingtonu dostať sa do play-off. Výmeny už predýchal.

ST. LOUIS. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák si v posledných dňoch zacestoval do sýtosti, USA preletel z jedného konca na druhý. Najskôr sa presúval zo St. Louis po výmene do Buffala, potom do Washingtonu. Po hektických dňoch si našiel v stredu čas na cestu späť do St. Louis, aby si zbalil niektoré veci a vrátil sa do Washingtonu.

"Škoda, že sa mi to nepočítalo do míľovej karty," uviedol pre hockeyslovakia.sk Halák a pokračoval: "Zbalil som si pár vecí a opäť som letel do Washingtonu. Tam sezónu dokončím zrejme bývaním v hoteli."

Nechcel byť vymenený nikde

Halák sa už vyrovnal s výmenou zo St. Louis a chce pomôcť Washingtonu do play-off Východnej konferencie. Prvý trejd do Buffala prišiel pre Haláka ako blesk z jasného neba a bol to pre neho šok.

"Nechcel som byť vymenený nikde. V St. Louis som bol štvrtú sezónu a teraz sme mali obrovskú šancu uspieť aj v play-off. Navyše sa mi počas ročníka vyhýbali aj zranenia, takže som sa cítil v dobrej forme. Človek niečo buduje s jedným mužstvom a potom ho vymenia, tak je to sklamanie,“ konštatoval pre zväzový web Halák.

Hráčom Buffala Sabres bol šesť dní. Po výmene nemyslel na hokej, na tréningoch sa len ťažko sústredil a po pár dňoch sa podľa očakávania sťahoval do iného klubu.

"Tesne pred koncom výmen ma aj tak vymenili. Bolo to pre mňa obdobie neistoty, ale, našťastie, je to už preč a teraz som v tíme Capitals. Tomu som rád," doplnil pre hockeyslovakia.sk Halák.

Nová maska

Výmena ho zastihla práve v Tampe, kde bol s Buffalom. V ten deň mal dokonca absolvovať premiéru v drese Sabres. Z Tampy sa vydal do Philadelphie, kde mali Capitals naplánovaný duel. Washington sa chce dostať do play-off, momentálne za vyraďovacou časťou zaostáva o tri body.

"Vo Východnej konferencii odohráme spomedzi všetkých mužstiev najmenej zápasov, takže musíme bodovať v čo najviac z nich. Hlavne sa musíme zlepšiť a nie hrať ako v posledných dueloch. Mnou začínajúc a posledným útočníkom končiac," dodal Halák.

V prvých zápasoch za Capitals chytal v bielej maske. Pripravujú mu už novú.

Súvisiace články