Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Halák jedol v lete najmä steaky, schudol šesť kíl

(Autor: SITA/AP)
SITA|28. sep 2013 o 13:52

Brankár St. Louis po sezóne neodcestoval na Slovensko, pripravoval sa v zámorí. Od klubu dostal špeciálny stravovací program.

ST. LOUIS. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zmenil letnú prípravu i spôsob života.

V minulosti po skončení sezóny v NHL cestoval rýchlo domov na Slovensko, tentoraz sa však rozhodol zotrvať celé leto v zámorí.

Dvadsaťosemročný gólman sa hodlal čo najlepšie pripraviť na novú sezónu. Zároveň sa chcel doliečiť, keďže v ostatnom ročníku mal problémy so slabinami.

"Nebolo to náročné rozhodovanie. Po sezóne som nebol zdravotne v poriadku, preto som uprednostnil zotrvanie v St. Louis. Tvrdo som pracoval, aby som sa pripravil na nový ročník. Dúfam, že budem mať šťastie a budem úspešný. Chcem sebe i okoliu dokázať, že môžem hrať na vysokej úrovni. Cítim sa dobre, telo nevykazuje známky únavy," povedal v rozhovore pre nhl.com Halák.

Odchovanec ružinovského hokeja v predchádzajúcich týždňoch schudol šesť kilogramov. V klube mu pripravili špeciálny stravovací program.

"V lete som nejedol žiadne sacharidy. Raz za čas - možno jedenkrát týždenne - môžem mať zmrzlinu. Snažil som sa vyhýbať chlebu, ryži, suši, ktoré pritom milujem. Nehovorím, že teraz som diétny program ukončil a začal sa opäť zle stravovať. Niekedy však už opäť idem aj na suši. V lete boli mojimi najlepšími priateľmi stejky, sú skutočne dobré," tvrdil pre nhl.com Halák, ktorý sa potreboval zbaviť predovšetkým nadbytočného telesného tuku.

Súvisiace články