Hadzanárky Šale i Michaloviec vyhrali

SITA|30. apr 2011 o 20:32

Tímy Šale a Michaloviec vedú v semifinálových sériách nad svojimi súpermi už 2:0.

BRATISLAVA. Víkendové stretnutia semifinálových sérií národného play-off hádzanárok o titul majstra SR priniesli očakávané víťazstvá domácich tímov. Iuventa Michalovce si v repríze lanského finále dvakrát hladko poradila s úradujúcim šampiónom ŠKP Bratislava.

Zemplínčanky v sobotu zvíťazili 32:21, hoci necelých dvadsať minút pred koncom bol stav ešte nerozhodný 19:19. V nedeľu dosiahli ešte jednoznačnejší triumf 34:21.

Hráčky HK Slovan Duslo Šaľa sa proti Bánovskému HK Gabor Bánovce nad Bebravou potrápili viac, ale domáce prostredie zužitkovali na víťazstvá 24:19 a 21:20 aj s dávkou šťasteny. Semifinálové série budú mať ešte minimálne jedno pokračovanie počas ďalšie víkendu, tentoraz na pôde bratislavského ŠKP a Bánoviec nad Bebravou.

Súhrn víkendových výsledkov zápasov semifinále národného play-off na Slovensku ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011 (hrá sa na tri víťazstvá):

SOBOTA

HK Slovan Duslo Šaľa - Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou 24:19 (8:9) stav série 1:0

Najviac gólov: Trochtová 6, Bérešová 4, Veselková 4/2 - Tóthová 6/4, Z. Bahýlová 7, I. Bahýlová 2

Pok. hody: 7/3 - 6/5, vylúčené: 2 - 6, ČK: Geričová (Bánovce) za 3 vylúčenia, rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser (obaja ČR), 700 divákov

V dramatickom a vyrovnanom zápase sa domáce začali presadzovať až v 15. min, keď získali náskok, ktorý si udržali až do konca stretnutia.

Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 32:21 (17:11) - stav série 1:0

Najviac gólov: Polláková 8, Tobiašová 7, Wollingerová 6 - Kodajová 9/1, Z. Rychtarechová 5

Pok. hody: 3/3 - 6/3, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Pešek a Pavlát (obaja ČR), 800 divákov

Domáce hráčky v prvom polčase potvrdzovali úlohu favorita, no húževnatý súper z Bratislavy v poslednej minúte úvodného dejstva dvoma gólmi odštartoval nevídaný zvrat. Prvých dvanásť minút druhého polčasu sa skončilo 2:8 a stav sa tak vyrovnal na 19:19. Michalovce sa však včas spamätali, a keďže do konca zápasu dovolili streliť ŠKP už len dva góly a samé nastrieľali trinásť, vyhrali pohodlne 32:21. Druhý zápas je na programe v nedeľu od 11.30 h.

NEDEĽA

HK Slovan Duslo Šaľa - Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou 21:20 (13:12) - stav série 2:0

Najviac gólov: Bérešová 5, Dubajová 5/1, Veselková 4/2 a Piskayová 4/4 - Geričová 7/4, A. Tóthová 3, Surovčíková 3

Pok. hody: 9/7 - 4/4, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 400 divákov

Začiatok zápasu vyznel jednoznačne v prospech Bánoviec. Domáce hráčky sa dokázali zlepšiť až v závere polčasu, keď sa dostali do vedenia. Druhý dejstvo patrilo až do 24. min Šaliankam. Hostky sa však potom dostali šnúrou piatich gólov do vedenia. O výsledku stretnutia rozhodla v závere stretnutia premenená "sedmička" Šale.

Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 34:21 (19:10) - stav série 2:0

Najviac gólov: Polláková 7, Trehubovová a Szöllösiová po 6 - Kodajová 7/2, Gáborová 6, Kochanová a Z. Janšáková po 3

Pok. hody: 0 - 3/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Nesvadba a Simu (obaja ČR), 700 divákov

Úvod vyšiel lepšie ŠKP, ktoré po štyroch minútach viedlo 3:1. Iuventa odpovedala šiestimi gólmi a v 12. min už viedla 7:3. Bratislavčanky sa však nevzdávali a v 19. min znížili na 7:10. Záver prvého polčasu vyšiel lepšie Iuvente, keď si vytvorila náskok deviatich gólov (19:10). Druhý polčas sa niesol v uvoľnenom duchu, Michalovce svoj náskok postupne zvyšovali a napokon zaslúžene vyhrali rozdielom 13 gólov.