Hádzanárky prehrali o päť gólov so Srbkami

SITA|20. apr 2011 o 21:00

Slovenské hádzanárky podľahli v stredu v Zrenjanine v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí domácemu Srbsku 31:36 (15:17).

ZRENJANIN.

Zverenky trénera Štefana Katušáka budú mať príležitosť odplatiť súperovi prehru vo štvrtkovej odvete, ktorá sa bude hrať od 17.00 h v Kikinde. Srbky sa pripravujú na II. fázu kvalifikácie MS 2011, pre Slovensky sú zápasy súčasťou prípravy na kvalifikáciu ME 2012, ktorú vyžrebujú na budúci týždeň.

Výsledok - streda:

Srbsko - Slovensko 36:31 (17:15)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Túrociová, Súlovská - Kovaličová 1, Trochtová 2, Stuparičová, Hollá 3, Pileková 7, Blažeková, Jakubisová, P. Popluhárová 11/5, M. Školková 1, A. Tóthová 5, Polláková 1, Košíková

Pok. hody: 2/2 - 8/5, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Maričová a Mašičová (obe Srb.), 1000 divákov

Štefan Katušák (tréner SR): „Až na záverečné tri minúty sme držali so súperom krok. Celý čas sme sa ťahali o gól či dva. Srbky bolo o krôčik vpredu, my sme sa do vedenia nedostali. V závere sme unáhlene išli do zakončenia, čo domáce využili na strelenie troch rýchlych gólov a ušli nám na rozdiel piatich presných zásahov. Na naše pomery sa hrala rýchla hádzaná, ktorej sme sa museli prispôsobiť. Nebolo to z našej strany zlé aj vzhľadom na to, že sme hrali proti súperovi, ktorý nastúpil v najsilnejšom zložení. Prehra je síce trochu vysoká, podľa priebehu sme mali prehrať tak o dva góly, ale určite nie o viac. Mrzí ma zranenie krídelníčky Stuparičovej, ktorá má problémy s úponom stehenného svalu a prakticky celý druhý polčas nehrala. Ak nám v odvete pôjde hra v obrane a vyvarujeme sa zbytočných chýb, môžeme uhrať vo štvrtok ešte lepší výsledok.“