Hádzanárky Iuventy sú už len jedno víťazstvo od titulu

SITA|15. máj 2011 o 21:10

Hádzanárky Iuventy Michalovce využili výhodu domáceho prostredia aj v druhom stretnutí finále národného play-off WHIL 2010/2011, ktoré sa hrá sa na 3 víťazstvá.

BRATISLAVA. Zverenky trénera Dušana Daniša po sobotňajšej výhre 35:25 (15:14) zvíťazili aj v nedeľu nad hráčkami HK Slovan Duslo Šaľa desaťgólovým rozdielom - tentoraz 32:22 (14:14).

Michalovčanky vedú v sérii 2:0 na zápasy a od zisku svojho štvrtého slovenského titulu v ére samostatnosti ich delí už len jeden triumf.

Finálová séria sa na budúci týždeň presúva do Šale, kde je v sobotu 21. mája o 15.30 h na programe tretí duel a v nedeľu 22. 5. o 11.00 h prípadný štvrtý súboj o majstra.

V sérii o 3. miesto hádzanárky Bánovského HK Gabor Bánovce nad Bebravou vyhrali nad úradujúcim šampiónom ŠKP Bratislava dvakrát rozdielom štyroch gólov - v sobotu 23:19 (10:10) a v nedeľu 26:22 (14:8). V boji o bronz majú teda tri mečbaly.

V národnom play-off o titul majstra ČR sa úvodné finále skončilo prekvapením. Favorizované družstvo DHC Slavia Praha v sobotu podľahlo doma HC Britterm Veselí nad Moravou 28:32 (15:11). Trénerom hosťujúceho tímu, ktoré potom v nedeľu prehralo so Slaviou 22:28 (11:14), je Slovák Peter Sabadka.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí play-off spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL - Women´s Handball International League) 2010/2011:

SLOVENSKO:

SOBOTA

národné play-off o majstra SR - finále - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 35:25 (15:14) - stav série 1:0

Iuventa: Gubiková, Kudročová - Bachirievová 6, Bačíková 2, Horňáková, Hollá 5, Szöllösiová 3, Kalaninová, Polláková 5, Rebičová 1, Hvostaľová, Tobiašová 6, Wollingerová 7, Tregubovová.

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Zemáneková, Trochtová 3, S. Kováčová, Piskayová 3/2, Vidiečanová 2, Bérešová 4, Pócsiková 1/1, Czaniková 1, Dubajová 4, Pileková 2, L. Weibelová 1, Veselková 4

Pok. hody: 0 - 3/3, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Novák a Kohout (obaja ČR), 1100 divákov

Iuventa vyhrávala v 5. min 3:1, o dve minúty neskôr bol stav vyrovnaný 3:3. Potom síce Wollingerová zabezpečila domácim vedenie 5:3, no hostky šnúrou štyroch gólov upravili na 7:5 zo svojho pohľadu. V ďalších minútach Iuventa doťahovala mierny náskok súpera a do vedenia sa znovu dostala v 27. min zásluhou Bachirievovej (12:11). V záverečnej minúte michalovská krídelníčka Hollá dvoma presnými zásahmi upravila na 15:13, no tesne pred prestávkou znížila na 14:15 kanonierka Dusla Dubajová.

Iuvente vyšiel razantný vstup do II. polčasu a už v 37. min mala päťgólový náskok (20:15). Tréner Šale Lukačín si zobral oddychový čas, ale jeho družstvu to príliš nepomohlo, lebo súper až do konca viedol minimálne o päť gólov. Zastaviť narastajúce vedenie sa hostkám nedarilo ani výmenami brankárok.

Michalovčanky v 47. min zvýšili stav skóre na 28:20 a v 53. min prvýkrát vyhrávali o desať gólov (31:21). Tento rozdiel zostal až do záverečného hvizdu, na čom mala veľkú zásluhu aj brankárka Kudročová (35:25).

Pozápasové vyjadrenia:

Dušan Daniš (tréner Michaloviec): "Prvý polčas poznačila nervozita, z ktorej vyplývali chyby na oboch stranách. Nepremieňali sme šance, a preto bol stav vyrovnaný. Po zmene strán bola impulzom k zlepšeniu Kudročová, ktorá strhla ostatné spoluhráčky a vďaka nej sa naštartovalo celé družstvo. Nečakal som, že vyhráme o desať gólov, ale svedčí to o našej sile. V nedeľu ma poteší akékoľvek víťazstvo. Nemusí byť takým vysokým rozdielom."

Michal Lukačín (tréner Šale): "Iba v prvom polčase sme boli rovnocenným súperom. Po zmene strán sme sa dopúšťali viacerých chýb, zlou hrou v obrane sme posadili súpera na koňa. Nezvládli sme hru v oslabeniach. Michalovce vyhrali zaslúžene. Verím, že v nedeľu to bude iný zápas a podarí sa nám prekvapiť."

o 3. miesto - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou - ŠKP Bratislava 23:19 (10:10) - stav série 1:0

Najviac gólov: A. Tóthová 9/5, Geričová 7, Bahýlová 3 - Gáborová 4/1, H. Janšáková 4/1, Z. Rychtárechová, Štetáková a Kodajová po 3

Pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 250 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný, ale s množstvom technických chýb a zahodených šancí. V 11. min to bolo iba 2:2. Po zmene strán sa hádzanárky Bánoviec dokázali gólovo odpútať od súperiek na rozdiel štyroch gólov a tento náskok si udržali až do konca stretnutia.

NEDEĽA

národné play-off o majstra SR - finále - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 32:22 (14:14) - stav série 2:0

Zostavy a góly:

Iuventa: Gubiková, Kudročová - Bachirievová 2, Bačíková 2, Horňáková, Hollá 1, Szöllösiová 7, Kalaninová, Polláková 5, Rebičová, Hvostaľová, Tobiašová 5/1, Wollingerová 6, Tregubovová 4

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Zemáneková 1/1, Trochtová 1, S. Kováčová, Piskayová 4/2, Vidiečanová 3, Bérešová 4, Pócsiková, Czaniková, Dubajová 2, Pileková 1, L. Weibelová 3, Veselková 3

Pok. hody: 2/1 - 5/3, vylúčené: 6 - 6, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 1100 divákov

Na otvárací gól hosťujúcej Weibelovej odpovedala Iuventa päťgólovou šnúrou a kouč Dusla Lukačín si v 7. min za stavu 1:5 zobral oddychový čas. Jeho zverenky znížili na 4:6, ale domácim sa podarilo ujsť na 11:5. Šalianky zakontrovali štvorgólovou šnúrou, vďaka ktorej sa v 22. min dotiahli na 9:11 a donútili aj michalovského trénera Daniša vybrať si oddychový čas.

V 24. min zvýšila Wollingerová na 13:10, no hostky strelili štyri góly za sebou a desať sekúnd pred koncom I. polčasu sa prvýkrát ujali vedenia 14:13. Štyri sekundy pred odchodom na prestávku však domáca Tregubovová vyrovnala.

V druhom polčase sa obe družstvá ťahali gól na gól do 38. min, keď Veselková zrovnala stav na 18:18. Potom prišla do bránky Iuventy Gubiková, čo sa ukázalo ako kľúčový moment, keďže do konca zápasu inkasovala už len štyrikrát, z toho trikrát z hry.

Michalovčanky šnúrou šiestich presných zásahov získali štvrťhodinu pred koncom rozhodujúci náskok (24:18). Šaliankam nevychádzala ani hra v početnej výhode, v ktorej tiež ťahali za kratší koniec. Domáce hádzanárky po ďalšej gólovej šnúre zvýšili v 51. min na 28:19 a o osude duelu, ktorý napokon vyhrali 32:22, bolo rozhodnuté.

Pozápasové hodnotenia:

Dušan Daniš (tréner Michaloviec): "Čakal som ťažší zápas ako v sobotu, lebo Šaľa - ak chcela niečo u nás uhrať - musela hrať na víťazstvo. A to sa dlho aj potvrdzovalo na palubovke. Dve tretiny duelu boli veľmi vyrovnané, ale záver sme znovu lepšie zvládli my. Druhýkrát sme vyhrali rozdielom 10 gólov, no to pred pokračovaním série v Šali nič neznamená. Tam nás totiž čaká náročná úloha zvíťaziť aspoň v jednom stretnutí."

Michal Lukačín (tréner Šale): "Bol to zápas ako cez kopirák. Dobre sme začali a opäť hrali viac ako polčas to, čo sme chceli. Držali sme s domácimi krok, ale potom sme začali kopiť chyby. Iuventa nám vďaka skvelému výkonu brankárok dokázala ujsť. Aj keď Michalovce vedú v sérii 2:0, o ničom ešte nie je rozhodnuté. Doma chceme dvakrát vyhrať a vrátiť sa ešte do Michaloviec."

o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Najviac gólov: Geričová 8/4, Hrubá 4, I. Bahýlová 4 - Z. Rychtárechová 8, H. Janšáková 3

Pok. hody: 5/4 - 0/0, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 300 divákov

Hráčky Bánoviec nad Bebravou nadviazali na svoj dobrý výkon z druhého polčasu prvého súboja a zvíťazili opäť o 4 góly, tentoraz 26:22 (v sobotu 23:19). Domáce si už na začiatku vypracovali vedenie a réžiu mali až do prestávky pevne v rukách. Do šatní išli so 6-gólovým náskokom (14:8). V druhom dejstve sa obraz hry výraznejšie nezmenil a hostiteľky v niektorých fázach viedli dokonca o 10 gólov. Možnosť teda dostali aj hráčky z lavičky a hosťujúcim Bratislavčankám sa aspoň podarilo znížiť na konečných 22:26 z ich pohľadu.

ČESKO:

SOBOTA

národné play-off o majstra ČR - finále - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

DHC Slavia Praha - HC Britterm Veselí nad Moravou 28:32 (15:11) - stav série 0:1

Góly: K. Černá 8, Kutlvašrová 7, R. Tomečková 5 - J. Tomečková 6, Fleková 5, Chmelařová 5, 150 divákov

NEDEĽA

národné play-off o majstra ČR - finále - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Góly: Kutlvašrová 10, K. Černá 6, Raková 3 - Fleková 8, Drotárová 5, Súkenníková 4, 200 divákov

o 3. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu):

DHK Zora Olomouc - HC Zlín 21:18 (9:12)

Góly: Severová a Kubáčková po 4, Hejtmánková 4/4 - Salčáková 5, Hrbková 4, Poznarová 3/1

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanárky Iuventy sú už len jedno víťazstvo od titulu