Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Hádzanári začali kvalifikáciu MS triumfom nad Cyprom

Cyperčania Vassilis Demosthenous (vľavo) a Julios Argyrou (druhý sprava) bránia dvojicu Slovákov Ladislava Tarhaia (vľavo) a Tomáša Laha (s loptou). (Autor: TASR)
TASR|30. okt 2013 o 20:53

Zverencov trénera Heistera už v nedeľu čaká dôležitý súboj na palubovke najväčšieho konkurenta Rumunska.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Slovenskí reprezentanti v hádzanej vo svojom úvodnom stretnutí prvej fázy kvalifikácie MS 2015 zdolali v Považskej Bystrici podľa očakávania Cyprus jednoznačne 35:14.

Ďalšími účastníkmi 2. skupiny sú Rumunsko a Taliansko, v hre je iba jedna miestenka do budúcoročnej európskej baráže o úćasť na svetovom šampionáte v Katare.

Hrá sa systémom každý s každým doma i vonku, zverencov trénera Zoltána Heistera už v nedeľu čaká dôležitý súboj na palubovke najväčšieho konkurenta Rumunska v Bukurešti.

Slovenskí hádzanári sa prebojovali na MS doteraz dvakrát a vždy pod koučom Heisterom - v roku 2009 v Chorvátsku obsadili 10. miesto a v roku 2011 vo Švédsku 17. priečku.

Slovensko - Cyprus 35:14 (16:5)

Zostava a góly SR: Štochl, Putera - Straňovský, Hruščák 1, Tarhai 5, Laho 4, Szücs 1, Kukučka, Adamčík 2, Antl 8, Ďuriš, Mazák, Rábek 4, Urban 1, Vallo 3, Volentics 6/3. Najviac gólov Cypru: Georgiou 4, Demosthenous, Nikiforou a Argyrou po 2. Rozhodovali: R. Geraets, P. Geraets (obaja Hol.), vylúčení: 2:3, 7m hody: 4/3 - 2/0, 1400 divákov

Zoltán Heister, tréner SR: "Mladí hráči zapadli do kolektívu k tým skúsenejším, do kádra ešte pribudne pivot Kopčo a verím, že sa na stretnutie v Bukurešti pripravíme podľa predstáv."

Peter Kukučka, hrajúci asistent SR: "Som rád, že sme mali takéhoto súpera na rozohratie sa. V Rumunsku to bude úplne iný zápas a my sme si dnes chceli vyskúšať najmä hru v obrane. S jednoznačným výsledkom sme spokojní a bavili sa aj diváci."

Súvisiace články