Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Hadzanári sklamali, tréner sa cíti zahanbene

Zoltán Heister netajil svoju frustráciu po zápase s Argentínou. (Autor: TASR)
TASR|18. jan 2011 o 11:55

Tréner slovenských hádzanárov Zoltán Heister rozmýšľa nad zotrvaním vo funkcii po konci svetového šampionátu.

GOTEBORG. Reprezentačný tím hádzanárov sa od roku 2006, kedy sa ku kormidlu dostal Zoltán Heister, dlho a postupne posúval výkonnostne dopredu a získaval stále lepšie meno.

Nevyhol sa krízam, zakopnutiam a aj menším pádom, ale vzostupný trend bol evidentný, podpretý troma účasťami na špičkových podujatiach v priebehu štyroch rokov.

Vlani dosiahol absolútny vrchol v bravúrnej odvete play off o MS s Ukrajinou a suverénnom vstupe do kvalifikácie ME 2012. V Göteborgu sa ešte tri polčasy Slováci viezli na vlne avšak následne prišlo k hlbokému prepadu späť, možno až niekam za štartovaciu čiaru.

Situácia je zlá

Situácia po prehre s Argentínou sa zdala byť bezvýchodisková a otázka na ďalšie zotrvanie trénera vo funkcii preto úplne logická.

"Nie je to však iba otázka na mňa, ale aj na vedenie zväzu. Má to dvojaký rozmer. Z mojej strany prežívam obrovské sklamanie a cítim sa veľmi zahanbene. Na tomto tíme je aj moja pečať, ja som ich sem dostal a v podstate vychovával. Od chlapcov som čakal oveľa, oveľa viac a veril som im. Bohužiaľ, ale toto je realita," tvrdil sklamaný Heister.

"Môžu nastať výkyvy v priebehu zápasu, môže aj prísť nevydarený duel ako doma proti Ukrajine, ale potom sme to vedeli vygumovať, chlapci ukázali srdce a ukázali, že na to majú. Vo všetkých troch zápasoch tu sa ale ukazujú tie isté chyby a tie isté negatíva, ktoré by sa takýmto hráčom stávať nemali."

V príprave by nič nemenil

Heister pritom nevedel pomenovať príčinu úpadku a aj s odstupom času by prakticky nič nemenil, či už v príprave, v konečnom personálnom obsadení tímu a ani v taktike na celý turnaj, či jednotlivých zápasoch.

"Po vojne môže byť každý múdry. V príprave pred MS by som určite nerobil zmeny, to bolo v poriadku. Chlapci, ktorí sú tu ma presvedčili v predchádzajúcich dueloch a veril som im. Boli možno jeden-dvaja, ktorí zostali doma a nad ktorými som rozmýšľal, ale viac hráčov súcich na vystúpenie tu ani nemáme. Nemyslím si ani, že sme sa mali sústrediť iba na posledné tri zápasy v skupine, lebo na tých Poliakov sme jednoznačne mali. A bez pochýb sme mali aj na Argentínu. Ani súper nehral bez chýb, ale jeho hráči sa prekonávali, bojovali a rozhodlo väčšie srdce," zdôraznil slovenský kouč, ktorý si však už ničím nebol istý ani pred duelom s najväčším outsiderom skupiny z Chile.

"Kedysi by som neveril, že to poviem, ale dnes hovorím, že to bude 50 na 50," skepticky poznamenal Heister.

Súvisiace články