Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Hádzanári Prešova rozdrvili Banju Luku 42:20

Hádzanári Prešova dosiahli proti Banja Luke presvedčivé víťazstvo. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 27. sep 2014 o 18:15

Slovenskému majstrovi patrí v nadnárodnej SEHA League v neúplnej tabuľke 3. priečka.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov natiahli svoju víťaznú šnúru v 4. ročníku nadnárodnej SEHA League na tri zápasy. V sobotňajšom stretnutí 5. kola rozdrvili RK Borac Banja Luka z Bosny a Hercegoviny 42:20 (20:10).

Hostia držali krok len do 16. minúty. Šarišania následne štvorgólovou šnúrou získali prvý výraznejší náskok (13:7), ktorý do polčasovej prestávky natiahli na rozdiel desiatich gólov.

Skórovali všetci okrem brankárov

Prešovčania pokračovali v ničení súpera aj po zmene strán. Do listiny strelcov sa s výnimkou brankárov Krupu a Kolpaka zapísali všetci hráči. Najpresnejšiu mušku mal tradične rýchlonohý krídelník Radoslav Antl, autor ôsmich presných zásahov.

Zverenci trénera Petra Dávida majú bilanciu v SEHA League 3 výhry - 2 prehry a v neúplnej tabuľke so ziskom 9 bodov poskočili na 3. priečku.

Úradujúci slovenský šampión odohrá v tejto súťaži nasledujúci zápas na budúcu sobotu 4. októbra na pôde chorvátskeho RK Nexe Našice.

Tatran Prešov - Banja Luka 42:20 (20:10)

Najviac gólov: Antl 8/1, Krištopans 5, Hrstka 5/2 - Vujovič 5, Jankovič a Obradovič po 3, Šešič 3/1

Pok. hody: 3/3 - 1/1, vylúčení: 0 - 1, rozhodovali: Nikolov a Načevski (obaja Maced.), 1624 divákov