Hádzanári Prešova hladko vyhrali aj druhé finále

SITA|11. máj 2011 o 21:00

Hádzanári Tatrana Prešov zvládli aj druhý krok na ceste za obhajobou majstrovského titulu.

KOŠICE.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka po sobotňajšom domácom víťazstve 34:27 uspeli aj v stredajšom druhom zápase finále play-off, keď na pôde 1. MHK Košice triumfovali jednoznačne 36:25 (19:14).

Prešovčania vedú v sérii hranej na tri víťazstvá už 2:0 a o zisku titulu môžu rozhodnúť v sobotu 14. mája, keď je od 19.30 h v ich Tatran handball aréne na programe tretí finálový zápas.

Gólový účet stretnutia otvoril v úvodnej minúte hosťujúci Mikéci, ale domáci v 5. min po góle Pechu prvýkrát vyhrávali (2:1) a až do 14. min držali do Šarišanmi krok. V 15. min zaznamenal svoj druhý gól v zápase za sebou Pekár a hostia viedli 11:7. Košičanov to nezlomilo a v 19. min po štvorgólovej šnúre vyrovnali na 11:11. Ešte v 24. min bol stav nerozhodný 13:13, no záver zvládli lepšie hráči úradujúceho majstra. Antl premenením štvrtého pokutového zvýšil na 17:14 a jeho spoluhráči pridali do prestávky ešte ďalšie dva góly (19:14).

Po zmene strán prevzali taktovku hosťujúci hráči, ktorí v 34. min vyhrávali už 22:15. Svoj náskok postupne zvyšovali až na rozdiel jedenástich gólov, ktorý svietil na ukazovateli skóre aj po konečnom hvizde. Prešovčania vyhrali 36:25 a majstrovský titul majú na dosah.

Dušan Timko (tréner 1. MHK Košice): "Žiaľ, zatiaľ čo náš súper premieňal strelecké príležitosti, my sme to nedokázali. Moji zverenci bojovali, ale citeľne nám chýbali Hruščák a Fuňak, navyše Farkašovský hral len so sebazaprením, čo sa na palubovke prejavilo. Ak by sme chceli uhrať lepší výsledok, museli by sme byť v kompletnom zložení."

Rastislav Trtík (tréner Tatrana Prešov): "Domáci s nami ako-tak držali krok v prvom polčase. Potom som družstvo prestriedal, šancu dostali všetci hráči, ktorí hrali v pohode a mali vývoj pod kontrolou. Dosiahli sme dôležité druhé finálové víťazstvo."

1. MHK Košice - Tatran Prešov 25:36 (14:19) - stav série 0:2

Košice: Boháč, Dulina - J. Kolesár, Guzy 4, Pecha 4, Hriňák, Farkašovský 6/1, Jurko 1, Marek Urban, Hricišon 2, Ľoch 3, Petraško 3, Čorej 2, Bokol

Prešov: Krupa, Popčák - T. Mažár 2, Michal Urban, Géci, Krištopans 1, Drobňák 3, Radčenko 1, Tumidalský 1, Mikéci 5, Sobol 6, Pekár 3, Antl 14/8, Dudáš

Pok. hody: 1/1 - 8/8, vylúčení: 4 - 6, ČK: 44. Michal Urban (Prešov), rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 600 divákov