Hádzanári prehrali kvalifikačný zápas v Lotyšsku

(Autor: SITA)
TASR|3. apr 2013 o 19:42

Slovenskí hádzanári prehrali vo svojom treťom vystúpení v kvalifikácii ME 2014 v Dobele s domácim Lotyšskom 24:28.

BRATISLAVA. Slovenskí hádzanári prehrali vo svojom treťom vystúpení v kvalifikácii ME 2014 v Dobele s domácim Lotyšskom 24:28 a bez bodu figurujú na poslednej priečke tabuľky 4. skupiny.

Domáci si už v prvom polčase vytvorili päťgólový náskok, keď mali Slováci výrazné problémy presadiť sa proti pevnej defenzíve súpera. V druhom polčase hostia najmä zásluhou Straňovského (11 gólov) duel zdramatizovali, ale koncovku nezvládli.

Zverenci trénera Petra Dávida sa v ďalšom kvalifikačnom dueli stretnú opäť s Lotyšskom už túto nedeľu 7. apríla o 17.30 h v Považskej Bystrici.

Vo štvrtok privítajú Maďari vo Veszpréme v očakávanom šlágri o prvé miesto v tabuľke 4. skupiny Chorvátsko. Na januárový európsky šampionát postúpia z každej skupiny prví dvaja a najlepší tím z tretích miest.