Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Hádzanár Demovičov sa vracia do Nemecka

Na archívnej snímke vľavo hráč Slovenska Stanislav Demovič. (Autor: archív TASR)
SITA|Publikované 17. júl 2014 o 09:37

Stanislav Demovič v sezóne 2014/2015 bude hrať v drese nováčika II. bundesligy SV Henstedt-Ulzburg.

HAMBURG. Bývalý slovenský hádzanársky reprezentant Stanislav Demovič bude v hráčskej kariére pokračovať v Nemecku, kam sa vracia po ôsmich rokoch. Rodák z Trnavy si od nadchádzajúcej sezóny bude obliekať dres účastníka II. bundesligy SV Henstedt-Ulzburg.

Demovič, ktorý strávil jedenásť sezón v Španielsku a okrem toho hral štyri roky v Portugalsku, neprichádza do úplne neznámeho prostredia. Dva ročníky odohral totiž aj za nemecký Stralsunder HV.

Od 38-ročného skúseného Slováka si v tíme "žabiakov" veľa sľubujú. Napriek pokročilému veku je to pre klub kľúčový transfer tohto leta.

"Stan nám svojimi skúsenosťami pomôže v obrane i útoku," uviedol nový kouč SVHU Amen Gafsi, ktorého doplnil kolega z trénerskej lavičky Matthias Karbowski: "Angažovaním Stanislava a ďalších nových tvárí sme dobre vyplnili medzery v našom kádri, ktoré vznikli po odchodoch niektorých hráčov."

Po postupe z III. ligy je v nadchádzajúcom ročníku hlavným cieľom nováčika udržanie sa v druhej najvyššej nemeckej súťaži. "Je to pre nás veľká výzva, ale do II. bundesligy vstupujeme s konkurencieschopným mužstvom," vyhlásil Olaf Knüppel, šéf klubu, ktorý spolupracuje aj s HSV Hamburg.

K začleňovaniu nových tvárí do kolektívu mal pomôcť aj tenisový turnaj, pri ktorom si hráči užili veľa zábavy. Ľavák Demovič predviedol svoje umenie aj s raketou v ruke, keď jeho premožiteľom sa stal až vo finále kapitán mužstva Nico Kibat.

Stanislav Demovič je 203 cm vysoký ľavák, ktorý hráva na poste pravej spojky. V reprezentácii Slovenska sa naposledy objavil v roku 2006 pod vedením Petra Hatalčíka.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.