Pre covid prišli o trénera a štvrtinu kádra. Rakúske hádzanárky zvládli úvod MS

Maďarská hádzanárka Katrin Klujberová.
Maďarská hádzanárka Katrin Klujberová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|2. dec 2021 o 19:55 (aktualizované 2. dec 2021 o 21:59)

Nemky vyhrali nad Českom v prvom zápase skupiny E, v ktorej hrajú aj Slovenky.

LLÍRIA. Hádzanárky Nemecka vyhrali v úvodnom dueli E-skupiny na MS v Španielsku nad Českom o desať gólov 31:21.

Ďalšími účastníkmi skupiny v Llírii sú Slovensko a Maďarsko, ktorých vzájomný zápas bol na programe od 20.30 h. Maďarky zvíťazili 36:29. Do hlavnej fázy postúpia prvé tri tímy.

Češky začali lepšie, ale vedenie 2:1 bolo zároveň ich posledným v celom stretnutí. Favorizované Nemky potom prevzali iniciatívu a v druhej polovici prvého polčasu získali rozhodujúci náskok. V prestávke viedli o sedem gólov, po zmene strán navýšili náskok aj na 24:12. Český tím v závere skresal z manka, ale na body pomýšľať nemohol.

Úvodný zápas šampionátu zvládli aj reprezentantky Rakúska, ktoré zdolali v úvodnom zápase skupiny H súperky z Číny 38:27. Pred zápasom však mali štyri rakúske hádzanárky pozitívny test na koronavírus, a preto nastúpili len s 12 hráčkami zo 16-členného kádra.

V Torrevieje nenastúpili kapitánka Petra Blazeková, Sonja Freyová, Stefanie Kaiserová ani Nina Neidhartová.

Už pred odchodom do dejiska šampionátu mal pozitívny test hlavný tréner rakúskeho družstva Herbert Müller, ktorý musel zostať vo Viedni v karanténe.

MS v hádzanej žien - 2. december:

E-skupina (Llíria):

Nemecko - Česko 31:21 (17:10)

Najviac gólov: Grijseelsová a Maidhofová po 4 - Zachová, Jeřábková a Malá po 4

F-skupina (Granollers):

Kórejská republika - Kongo 37:23 (22:11)

Dánsko - Tunisko 34:16 (16:8)

G-skupina (Castelló):

Chorvátsko - Brazília 25:30 (12:18)

Japonsko - Paraguaj 40:17 (19:10)

H-skupina (Torrevieja):

Rakúsko - Čína 38:27 (22:13)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Pre covid prišli o trénera a štvrtinu kádra. Rakúske hádzanárky zvládli úvod MS