Slovenky odštartujú kvalifikáciu ME proti Ukrajine. Dueňas: Pokúsime sa ju zdolať

Tréner Slovenska Jorge Dueňas.
Tréner Slovenska Jorge Dueňas. (Autor: TASR)
TASR|13. okt 2023 o 12:04

Slovenky mali nastúpiť doma proti Izraelu, ale pre napätú situáciu v krajine súpera stretnutie odložili.

BRATISLAVA. Slovenské hádzanárky odštartujú v nedeľu boj o postup na ME 2024. V poľskom meste Mielec ich od 17.00 h čaká súboj s Ukrajinou, ktorá v úvodnom zápase 2. skupiny prehrala v Nemecku 24:31.

"Poznáme zloženie ukrajinského tímu. Chýba im z môjho pohľadu najlepšia hráčka Glibková, ale v kádri majú hráčky, ktoré ju dokážu dobre nahradiť. V predchádzajúcej kvalifikácii dosiahli dobré výsledky a cez Severné Macedónsko postúpili na majstrovstvá sveta.

My sa však pokúsime ich zdolať a urobíme všetko pre to, aby naše hráčky zahrali na čo najvyššej úrovni," uviedol pre portál slovakhandball.sk hlavný kouč žien SR Jorge Dueňas.

Ten nemá z rôznych dôvodov k dispozícii viacero skúsených hráčok. Odloženie zápasu s Izraelčankami využilo slovenské družstvo na celotýždňovú prípravu, ktorú si spestrilo modelovaným duelom s dorastencami Trebišova.

Slovenky sa s Ukrajinou stretli vlani v dvoch prípravných stretnutiach - v Michalovciach vyhrali Ukrajinky 30:29 a vo Vranove nad Topľou domáce hráčky 32:24.

Okrem toho sa v nedávnom období stretli obaja súperi až trikrát v I. fáze kvalifikácie MS, pričom vo vyrovnaných súbojoch sa dvakrát tešili z víťazstiev hráčky Slovenska a raz Ukrajinky.

Postup na ME si zabezpečia prví dvaja z každej skupiny a navyše aj štyri najlepšie tímy z tretích priečok. Kvalifikácia sa bude hrať aj vo februári/marci 2024 a v apríli 2024. Družstvá sa stretnú systémom každý s každým doma a vonku.

Európsky šampionát sa uskutoční od 28. novembra do 15. decembra 2024 v Rakúsku, Maďarsku a Švajčiarsku. Na ME štartovali Slovenky naposledy v roku 2014, keď obsadili dvanástu priečku.

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovenky odštartujú kvalifikáciu ME proti Ukrajine. Dueňas: Pokúsime sa ju zdolať