Prešov v úvodnom ligovom zápase nadeľoval. Najviac dal, najmenej inkasoval

Fotka zo zápasu HT Tatran Prešov - HK Kúpele Bojnice.
Fotka zo zápasu HT Tatran Prešov - HK Kúpele Bojnice. (Autor: TASR)
Ján Leško|5. sep 2023 o 10:15

Už druhé ligové kolo kolo prinesie reprízu vlaňajšieho finále.

PREŠOV. Majster z Považia i vicemajster zo šarišskej metropoly rolu favoritov v úvodnom kole nového ročníka Niké handball extraligy do bodky splnili.

MŠK Považská Bystrica zdolala Slovan Modru na jej ihrisku rozdielom dvanástich gólov (32:20).

Tatran Prešov si v domovskej Tatran handball arene počínal ešte lepšie. V predošlom ročníku NHE štvrté HK Kúpele Bojnice vyprevadil výhrou o dvadsaťpäť gólov (41:16).

Prešovský tím tak zo všetkých zápasov v prvom extraligovom kole dosiahol najvyššiu výhru, strelil najviac gólov a najmenej inkasoval.

Historicky najúspešnejší slovenský hádzanársky klub odštartoval sezónu 2023/2024 vo veľkom štýle.

V jedenástej minúte síce Prešov viedol nad Bojnicami len o jediný gól (7:6), no postupne sa gólostroj Tatranu rozkrútil na najvyššie obrátky.

Do prestávky získal náskok trinástich gólov (19:6) a do konca duelu ho vyšperkoval na obdivuhodných dvadsiatich piatich.

Šestnásti proti jedenástim

Tatran Prešov mal v stretnutí s HK Kúpele Bojnice prevahu nielen na ihrisku, ale aj v počte hráčov na lavičke.

Domáci mali k dispozícii maximálny možný počet šestnástich hráčov, pričom ďalší kvalitní hádzanári sedeli v hľadisku THA.

Davidovič pre trest z predošlej sezóny, Fech a Kravčák pre zranenia, Varga sa tentoraz do zostavy nezmestil.

Hostia pricestovali do Prešova s jedenástimi hráčmi, z toho s dvomi brankármi.

V popredí zľava Martin Ďurajka (Bojnice), Tomáš Rečičár (Prešov) v zápase 1. kola Niké Handball Extraligy. (Autor: TASR)

„My sme pricestovali s maximom zdravých hráčov. Mnohí zranení ostali doma. Bolo nám jasné, že Tatran má stále vysokú kvalitu.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov v úvodnom ligovom zápase nadeľoval. Najviac dal, najmenej inkasoval