Slovenky chcú proti Izraelu uspieť. Nevieme, čo môžeme očakávať, hovorí tréner

Slovenské hádzanárky.
Slovenské hádzanárky. (Autor: Facebook Slovak Handball Federation)
TASR|27. feb 2024 o 17:11

Hádzanárky Slovenska čakajú v najbližších dňoch až tri zápasy.

BRATISLAVA. Hádzanárky Slovenska po októbrovom vstupe do kvalifikačných bojov o postup na majstrovstvá Európy 2024 v Rakúsku, Maďarsku a Švajčiarsku čakajú v najbližších dňoch až tri zápasy, po ktorých budú mať za sebou už dve tretiny kvalifikácie.

Najskôr v Šali absolvujú v stredu 28. februára od 18.00 h dohrávku 1. kola s Izraelom, vo štvrtok 29. 2. od 18.00 duel 3. kola s favoritom 2. skupiny Nemeckom a potom v Düsseldorfe v nedeľu 3. marca od 18.15 h v rámci 4. kola odvetu s Nemeckom.

Program Slovenska

Streda 28. 2. 2024: 18.00 h Slovensko - Izrael

/Rozhodujú Michal Fabryczny a Jakub Rawicki z Poľska/

Štvrtok 29. 2. 2024: 18.00 h Slovensko - Nemecko

/Rozhodujú Kristóf Altmár a Márton Horváth z Maďarska/

"O Izraeli nemáme aktuálne informácie, keďže v uplynulých mesiacoch nehral žiadne zápasy.

Vzhľadom k tomu, že má nového trénera, zatiaľ nevieme, čo môžeme očakávať ani z hľadiska herného systému. Budeme sa však musieť adaptovať.

Tento duel berieme ako prvý krok k tomu, aby sme sa rozohrali. Potom nás čaká silné Nemecko. Uvedomujeme si výkonnostný rozdiel medzi nami.

Keď však odohráme na dobrej úrovni zápas s Izraelom, budeme mať väčšiu šancu rovnako zahrať aj proti Nemecku," uviedol pre stránku slovakhandball.sk kouč Sloveniek Jorge Dueňas, ktorému chýba celá plejáda hráčok a v nominácii musel robiť veľa zmien.

"Žiaľ, stretli sme sa s viacerými ospravedlneniami, na čo nemáme vplyv. Až na jednu pracovnú výnimku to boli zdravotné dôvody.

Pomaly sa blíži záver sezóny, v kluboch sú hráčky vyťažené, trávia na palubovke veľa minút a je to normálne, že potom ich trápia rôzne problémy.

Mrzí nás, že najbližším súperom nebudeme vedieť vzdorovať v kompletnom zložení, ale som presvedčený, že dievčatá sa chopia príležitosti a odohrajú vydarené stretnutia.

Veríme, že na ďalšie akcie budú momentálne zranené hráčky už k dispozícii," poznamenal k množstvu absencií generálny sekretár Slovenského zväzu hádzanej Ivan Sabovik.

Stálicou v kádri národného tímu hádzanárok Slovenska je Karin Bujnochová.

Dvadsaťdeväťročná spojka si uvedomuje, že o tom, kto obsadí v skupine druhú postupovú priečku, sa zrejme rozhodne až v záverečnom kole.

Postúpiť sa však dá aj z 3. pozície, preto sú dôležité aj ďalšie výsledky.

"Teraz ešte nepociťujeme až taký tlak, ten sa bude skôr spájať s aprílovým rozhodujúcim duelom s Ukrajinou, na ktorý sa musíme čo najlepšie pripraviť.

S Izraelom by to mala byť takpovediac povinná jazda, na ktorú sa momentálne sústredíme. Nemáme o súperovi veľa informácií, našou povinnosťou je zisk dvoch bodov.

Proti Nemecku sa pokúsime prekvapiť, ale hlavne sa chceme prezentovať dobrou hrou, s ktorou budú môcť byť fanúšikovia spokojní," povedala Bujnochová.

V Šali sa okrem dvoch duelov Slovenska budú hrať aj ďalšie dva zápasy 2. skupiny medzi Izraelom a Ukrajinou - najskôr vo štvrtok 29. 2. o 20.30 h a potom v sobotu 2. 3. o 18.00 h.

Nominácia Slovenska

Brankárky: Alexandra Ivanytsia (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Bella Oláhová, Soňa Furgaláková (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Pivotky: Diana Michálková (UHC Stockerau/Rak.), Orsolya Virág Demeter (HC DAC Dunajská Streda)

Krídelníčky: Nicol Nejedlíková (UHC Tulln/Rak.), Martina Popovcová (MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková, Monika Pénzes (obe HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková, Lenka Ratvajská (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Spojky: Karin Bujnochová, Simona Szarková (obe MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Sára Erika Zsákovics (Eszterházy SC/Maď.), Natália Némethová (Házená Kynžvart/ČR), Erika Rajnohová (HC DAC Dunajská Streda), Edina Pastoreková, Petra Varjassiová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Tabuľka skupiny 2

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovenky chcú proti Izraelu uspieť. Nevieme, čo môžeme očakávať, hovorí tréner