Hádzanári Nórska zažili obrovské sklamanie.
Hádzanári Nórska zažili obrovské sklamanie. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|25. jan 2023 o 22:13

Namiesto potvrdenia postupu inkasovali v poslednej sekunde.

BRATISLAVA. Keď Španieli v závere nevyužili možnosť na vyrovnanie, zdalo sa, že je o všetkom rozhodnuté. Hádzanári Nórska viedli devätnásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vo štvrťfinále majstrovstiev sveta o jeden gól - 25:24.

Po oddychovom čase ustáli vysunutú hru súpera, využili početnú prevahu, keďže ich súper hral bez vylúčeného hráča a loptu dostali na pravé krídlo. Na úplne voľného Kristiana Björnsena.

Najlepší strelec zápasu s deviatimi gólmi však chcel namiesto zakončenia zvoliť variant s podržaním lopty až do záverečného hvizdu, prihral ju na spoluhráča dozadu a to bola kardinálna chyba.

Päť sekúnd pred koncom odpískali rozhodcovia Nórom pasívnu hru, a tí nestihli zareagovať. Španieli bleskurýchle rozohrali a Daniel Dujšebajev, jeden z dvoch bratov na ihrisku a syn legendárneho Talanta Dujšebajeva, stihol ešte pred klaksónom vyrovnať.

„Nemôžem uveriť, čo teraz Nóri spravili,“ neveriacky krútil hlavou aj spolukomentátor RTVS Tomáš Mažár.

Dráma pokračovala v predĺžení. Dokonca dvojnásobnom, keďže ani prvá extra porcia času rozhodnutie nepriniesla.

Obrovská radosť Španielov z postupu do semifinále.
Obrovská radosť Španielov z postupu do semifinále. (Autor: SITA/AP)

V druhom predĺžení hranom 2x5 minút si lepšie počínali Španieli, ktorým pri postupnom útoku Nórska výborne fungovala obrana a za ňou perfektne chytal brankár Perez de Vargas.

Španielsko vyhralo 35:34 po dvojnásobnom predĺžení a v piatkovom semifinále narazí na Dánsko.

Domov»Halové športy»Hádzaná»VIDEO: Fatálne zlyhanie. Nóri vlastnou chybou stratili šancu hrať o medaily