Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Postup na majstrovstvá sveta sa im vzdialil. Slovenky v Maďarsku vysoko prehrali

Martina Školková bola najlepšou strelkyňou slovenského výberu. (Autor: TASR)
SITA|10. jún 2017 o 18:56

Slovenské hádzanárky prehrali o deväť gólov.

II. fáza kvalifikácie žien o postup na MS 2017 v Nemecku:

/prvý zápas/

Maďarsko - Slovensko 28:19 (14:8)

Najviac gólov za Maďarsko: Görbiczová 9/4, Schatzlová 6

Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková - Minárčiková 1, Pastorková 2, Jakubisová 3/1, Mikulčík 1, Rechtorisová 2, M. Holešová 1, M. Školková 6, Kučerová 1/1, S. Szarková, Olšovská 1, Habánková, Rebičová 1, Bujnochová, M. Rajnohová

Pok. hody: 5/4 - 4/2, vylúčené: 3 - 8, rozhodovali: Pavičevič a Ražnatovič (obaja Č. Hora)

Prehrali o deväť gólov. Takto Slovenky nestačili na maďarské hádzanárky: fotogaléria

13.6.2017

DEBRECÍN. Hádzanárkam Slovenska sa v sobotu vzdialila šanca na účasť na majstrovstvách sveta 2017 v Nemecku. Zverenky trénera Dušana Poloza podľahli v Debrecíne v prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie o postup na svetový šampionát Maďarkám 19:28.

Slovenky, ktoré na MS štartovali zatiaľ jediný raz naposledy pred 22 rokmi, sa favorizovaným maďarským reprezentantkám môžu pokúsiť prekaziť a sťažiť cestu za postupom v stredu 14. júna, keď ich od 18.00 h privítajú na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Hlasy po stretnutí:

Dušan Poloz, tréner SR: "Očakávania náročného zápasu sa naplnili. Zápas sme neodohrali úplne najhoršie, ale inkasovali sme 5-6 úplne zbytočných gólov po našich chybách. Maďarky hrali to, čo sme očakávali. Majú niekoľko individualít, ktoré ten zápas rozhodli. My sme potrebovali, aby viacero hráčok podalo fantastické výkony, no to sa nepodarilo. Zápas sa zlomil na konci prvého polčasu. Za stavu 10:8 sme spravili dve zbytočné chyby v obrane, k tomu zbytočné vylúčenie a výsledkom toho boli inkasované góly."

Martina Školková, spojka SR: "Vedeli sme, že Maďarky budú doma silné a budú chcieť mať zápas vo svojej réžii. Väčšiu časť prvého polčasu sme hrali celkom dobre, no nevyšiel nám záver. V druhom polčase sme im dávali veľakrát jednoduché lopty a to bola voda na ich mlyn. Prestali sme útočiť na bránku, viac sme váhali. Postupne aj dochádzali sily, prehrávali sme súboje a mali sme aj viac vylúčených. Výsledok už nezmeníme, no v odvete chceme ukázať svojim fanúšikom, že vieme hrať omnoho lepšie."

Lucia Gubiková, brankárka SR: "Nikto z nás nečakal ľahký zápas. Dúfali sme, že to zvládneme lepšie a nepôjdeme domov s takýmto gólovým rozdielom. Mali sme viacero fáz, v ktorých nám to išlo v obrane i v útoku, ale zároveň aj také, v ktorých sme spravili mnoho hlúpostí."

Veronika Habánková, spojka SR: "Bol to ťažký súper. Vedeli sme, do čoho ideme. Podľa mňa sme si však nezaslúžili prehrať o deväť gólov. Naša obrana bola v mnohých fázach priam famózna, no doplatili sme na mnohé chyby. Naše brankárky pochytali veľa výborných striel, no pri iných situáciách nám neprialo aj šťastie. Pred sebou máme 60 minút a verím, že v odvete nám pomôžu aj diváci."

Súvisiace články