Povinný postup. Michalovčanky nedali súperkám šancu ani v odvete

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce.
Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce. (Autor: TASR)
TASR|24. sep 2023 o 15:14 (aktualizované 24. sep 2023 o 16:05)

Slovenské tímy postúpili do 3. kola Európskeho pohára EHF.

BRATISLAVA. Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce postúpili hladko do tretieho kola EHF Európskeho pohára.

V nedeľnej odvete druhého kola zvíťazili nad bosnianskym tímom ŽRK Borac Banja Luka 36:14. V prvom dueli, ktorý sa hral v sobotu rovnako v michalovskej Chemkostav aréne, vyhrali Michalovčanky 45:18.

Aj odvetný duel mal v úvode vyrovnaný charakter. Michalovčankám sa podarilo získať si náskok až v jeho druhej polovici a v polčasovej prestávke viedli rovnako ako v sobotu viacgólovým rozdielom (19:10).

V druhom polčase sa už naplno prejavila kvalita slovenského tímu.

"Ani jeden z duelov sa nevyvíjal od začiatku ľahko. Súper nám nič nedal zadarmo, museli sme bojovať o každú loptu. S prvý polčasom som veľmi spokojný nebol. Nakoniec sme zvíťazili a dosiahli povinný postup," povedal tréner Iuventy Peter Kostka.

Úspešné boli aj hráčky HK Slovan Duslo Šaľa.

V nedeľnej odvete 2. kola zdolali taliansky tím Cassa Rurale Pontinia 34:29. Šaľa mala po dohode tímov v oboch dueloch výhodu domáceho prostredia.

Európsky pohár EHF - 2. kolo, odvety:

Banja Luka - Iuventa Michalovce 14:36 (10:19)

Najviac gólov: Bobičová 6, Krsičová 4, Čuričová, Andričová a Railičová po 1 - Popovcová a Bačenková po 6, Radovičová 5

Rozhodovali: Martonová a Daneová (obe Maďarsko). 7 m hody: 1/0 - 4/3, vylúčené: 7:3

/prvý zápas 18:45, postúpila Iuventa/

Cassa Rurale Pontinia - Šaľa 29:34 (12:14)

Najviac gólov: Poddaová a Lucariniová po 6, Conteová 5 - Ščípová 10, Takáčová, Pastoreková a Pócsíková po 5

Rozhodovali: Ivanauskas a Jencevicius (obaja Litva), 7 m hody: 3/3 – 4/5, vylúčené: 6:5

/prvý zápas 31:30, postúpila Šaľa/

Domov»Halové športy»Hádzaná»Povinný postup. Michalovčanky nedali súperkám šancu ani v odvete