Drámu nepripustili. Michalovce po jasnom víťazstve oslavujú titul

Hádzanárky tímu Iuventa Michalovce sa tešia z majstrovského titulu.
Hádzanárky tímu Iuventa Michalovce sa tešia z majstrovského titulu. (Autor: TASR)
TASR|18. máj 2022 o 19:45 (aktualizované 18. máj 2022 o 22:06)

Vo finálovej sérii zdolali hráčky Dunajskej Stredy.

Finále extraligy žien - 2. zápas

Dunajská Streda - Iuventa Michalovce 19:31

Najviac gólov: Élőová 8, Sáriová 6 - Trúnková 6, Holejová 5, Bajčiová a Godečová po 4

Rozhodovali: Mandák, Rudinský, vylúčené: 4:5, 7 m hody: 7/6 - 4/4

/konečný stav série 0:2/

DUNAJSKÁ STREDA. Hádzanárky Iuventy Michalovce získali 14. titul majsteriek Slovenska, keď vo finálovej sérii zdolali HC DAC Dunajská Streda.

V stredajšom druhom finálovom stretnutí play off triumfovali na Žitnom ostrove jednoznačne 31:19, čím nadviazali na úspech v prvom dueli (23:20).

Pre Michalovčanky je to po repríze vlaňajšieho finále 11. domáci titul v sérii, sezónu 2019/2020 nedohrali pre pandémiu koronavírusu.

Dokonali svoje šieste "treble", keďže v ročníku 2021/2022 triumfovali aj v Slovenskom pohári a nadnárodnej MOL lige.

Priebeh zápasu: Dunajská Streda - Michalovce

Michalovčanky mali vydarený vstup do zápasu.

Po góle Bajčiovej viedli v štvrtej minúte už o tri góly. Sáriová síce neskôr stiahla na rozdiel jedného gólu, no domácim sa vyrovnať nepodarilo.

Michalovčanky následne domácim odskočili na päť gólov a tento náskok do konca prvého polčasu ešte zvýšili. Vyhrali ho jasne 15:9.

2021/22: Iuventa Michalovce

Élőová síce otvorila druhý polčas gólom na 10:15, ale hostky šnúrou štyroch gólov viedli v 36. minúte už o deväť. Michalovčanky hrali sebaisto, vyhli sa chybám a "hluchým" momentom a v ďalšom priebehu si postrážili víťazstvo.

Hostky dosiahli desaťgólový rozdiel v 43. minúte, keď Bajčiová zvýšila na 21:11. Gólovú bodku dala domáca Élőová, ktorá bola najlepšia strelkyňa zápasu.

Hlasy po zápase:

/zdroj: slovakhandball.sk/

Viktor Debre, tréner Dunajskej Stredy: "Myslím si, že dnes bolo v hre viac, ako sme ukázali. Žiaľ, celý zápas sme zle bránili, takže potom nám nemohli zachytať ani brankárky. V útoku nám chýbala sila. Dali sme veľmi málo gólov, len s devätnástimi sa nedá zvíťaziť."

Ján Beňadik, tréner Michaloviec: "Boli sme lepšie pripravení zo všetkých stránok, vrátane taktickej. Doma sa to ešte neodrazilo na skóre, ale som rád, že sme to potvrdili."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Drámu nepripustili. Michalovce po jasnom víťazstve oslavujú titul