Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda získali premiérový titul majsteriek Slovenska. (Autor: TASR)
TASR|21. máj 2023 o 20:47

Dunajská Streda rozhodla v poslednom treťom zápase pred vlastnými divákmi.

Dunajská Streda - Iuventa Michalovce 23:22 (13:13)

Najviac gólov: Desortová 7, Bíziková 6/2, Élövá 4 - Kľučková 8/2, Wolingerová 4, Popovcová 4

Rozhodovali: Sivák, Haščík, TH: 3/5 - 2/2, vylúčené 2:6.

/konečný stav série: 2:1, Dunajská Streda získala titul/

DUNAJSKÁ STREDA. Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda získali premiérový titul majsteriek Slovenska.

Rozhodli o tom v nedeľnom treťom zápase finále play off víťazstvom nad MŠK Iuventa Michalovce 23:22 a v sérii triumfovali 2:1 na zápasy.

Dunajskostredčanky zároveň ukončili 11 sezón trvajúcu hegemóniu Iuventy.

Priebeh zápasu Dunajská Streda - Iuventa Michalovce

Lepší vstup do zápasu mali domáce hráčky, ktoré podržala štyrmi zákrokmi brankárka Magerová, vďaka čomu Dunajská Streda viedla po desiatich minútach hry 5:2.

Michalovčanky kopili zbytočné straty lôpt a vyprodukovali aj dve vylúčenia. Následne však Iuventa zlepšila hru a v 23. minúte sa po sérii štyroch strelených gólov ujala vedenia 9:8.

V závere prvého polčasu skúšali hostky počas vzájomného vylúčenia hru bez brankárky, v početnej výhode však zaváhali a dvakrát inkasovali cez celé ihrisko.

V poslednej sekunde prvého dejstva zabezpečila vyrovnaný stav 13:13 štvrtým presným zásahom v stretnutí hosťujúca Wolingerová.

Po zmene strán začala lepšie fungovať obom tímom defenzívna hra a na prvý gól sa čakalo až do piatej minúty, v ktorej Iuventu poslala do vedenia Kľučková.

Domáce hráčky začali profitovať z hry do krídla, kde sa uvoľňoval priestor pre Bízikovú, ktorá si pripísala štyri góly za sebou.

Tímy sa doťahovali po góle, zlom nastal až v záverečnej desaťminútovke, keď Dunajská Streda odskočila na rozdiel štyroch gólov.

Domáce hráčky dovolili Michalovciam dotiahnuť sa už iba na gól, a tak sa tešili zo zisku premiérového titulu.

2018/19: Iuventa Michalovce

2019/20: bez víťaza (anulovaná sezóna pre pandémiu koronavírusu)

2020/21: MŠK Iuventa Michalovce

2021/22: MŠK Iuventa Michalovce

2022/23: HC DAC Dunajská Streda

Domov»Halové športy»Hádzaná»Dunajská Streda získala majstrovský titul, ukončila tým 11-ročnú sériu Michaloviec