Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hádzaná, 1. predkolo LM: Michalovce nestačili na Sävehof

SITA|Publikované 17. sep 2006 o 18:26

PARTILLE 17. septembra (SITA) - Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v prvom zápase 1. predkola Ligy majstrov žien na palubovke švédskeho majstra IK Sävehof o jediný gól 27:28 a pred odvetou, ktorá ...

PARTILLE 17. septembra (SITA) - Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v prvom zápase 1. predkola Ligy majstrov žien na palubovke švédskeho majstra IK Sävehof o jediný gól 27:28 a pred odvetou, ktorá bude v sobotu 23. septembra, si vytvorili výbornú východiskovú pozíciu. V prípade vyradenia Sävehofu by Michalovčanky čakalo v 2. predkole LM ruské Dinamo Volgograd.

Výsledok:

IK Sävehof (Švéd.) - Iuventa Michalovce 28:27 (14:14)

Zostava góly Michaloviec: Krajcárová, Vaverková - Tóthová 6, Hodošková 1, Gregorčíková 1, Cínová 1, Kalaninová 3, Beňušková 7/4, Dittelová 1, Szollosiová, M. Školková 7/2.

Pok. hody: 5/5 - 7/6, vylúčené 2 - 4, rozhodovali Forstromová a Mitrunen (obaja Fín.), 250 divákov

Domáce hádzanárky vyhrávali v úvode 3:1, potom však prevzali taktovku zverenkyne trénera Dušana Daniša. Slovenský majster viedol 6:3 a miery náskok si udržiaval takmer až do prestávky. Do kabín napokon oba tímy odchádzali za nerozhodného stavu 14:14. V II. polčase boli častejšie vo vedení Švédky, ktoré stále viedli o jeden až dva góly. Rozhodnutie o víťazovi padlo 13 sekúnd pred koncom, keď Sävehof za stavu 27:27 premenil svoju akciu v 28. a súčasne aj víťazný gól.

Dušan Daniš, tréner Michaloviec: "Nepodali sme štandardný výkon, na ktorý sme zvyknutí. Zbytočne sme podľahli prostrediu, hrali sme zakríknuto, neisto a rozpačito. Pred odvetou som viac spokojný s výsledkom ako s predvedenou hrou."