4.Julian AlaphilippeFrancúzskoQuick-Step Floors+ 10 s
5.Mike TeunissenHolandskoSunweb+ 13 s
113.Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+ 3:37 min
116.Erik BaškaSlovenskoBora-Hansgrohe+ 3:37 min

VIERZON. Holandský cyklista Dylan Groenewegen vyhral pondelňajšiu druhú etapu 86. ročníka pretekov Paríž - Nice. Jazdec stajne LottoNL-Jumbo sa presadil v záverečnom špinte 187 kilometrov dlhej trasy z Orsonville do Vierzonu a do cieľa prišiel v čase 4:51:31 hodiny.

Na druhom mieste skončil Talian Elia Viviani (Quick-Step Floors) a tretí bol nemecký pretekár André Greipel (Lotto Soudal).

Slovákov zo zoskupenia Bora-Hansgrohe Juraja Sagana a Erika Bašku klasifikovali v čase víťaza na 45., resp. 117. pozícii.

Na takmer úplne rovinatej trati sa dlho nič zaujímavé nedialo. Aj po sto kilometroch bol celý pelotón pokope a išiel podpriemerným tempom. Až potom prišiel útok šestice pretekárov, z ktorých sa do úniku nakoniec dostali len Manuele Boaro (Bahrain-Merida) a Tiago Machado (Katuša-Alpecin).

Pelotón si však strážil ich náskok a ten sa nevyšplhal nad tri minúty. Všetko tak smerovalo k hromadnému záveru. V ňom si najlepšiu pozíciu vytvoril a najviac síl ušetril Groenewegen.

Pre dvadsaťštyriročného Holanďana to bolo už piate víťazstvo v sezóne. "Celý deň som sa cítil dobre a môj tím mi v závere pripravil výbornú pozíciu. Posledné metre boli trochu do kopca, ale veril som si. Etapa bola skutočne celkom ľahká, ale ten záver bol namáhavý. Mal som však dobrú pozíciu v poslednej zákrute. Túto etapu sme si vyhliadli a aj sme ju získali," povedal víťaz v cieli.

Na čele celkového poradia sa udržal víťaz úvodnej etapy, Francúz Arnaud Démare z FDJ. Na druhé miesto poskočil jeho krajan Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) s mankom desať sekúnd, tretí je Holanďan Mike Teunissen (Sunweb) so stratou 13 sekúnd.

Domov»Cyklistika»Druhú etapu na Paríž - Nice vyhral Groenewegen, celkovým lídrom ostal Démare