Vo Valencii si zahrá v hlavnej súťaži nielen Japonec Taro Daniel. Šťastie sa nakoniec usmialo aj na slovenského tenistu. (Autor: atptrnava.com)
Sportnet|26. okt 2015 o 17:08

Slovenský tenista síce prehral vo finále kvalifikácie, no po odstúpení Španiela Pabla Andujara sa posunul do hlavnej súťaže.

VALENCIA. Slovenský tenista Norbert Gombos si napokon zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Valencia Open v španielskej Valencii.

Gombos síce prehral v pondelkovom finálovom 3. kole kvalifikácie s Japoncom Tarom Danielom za 97 minút 4:6, 3:6, ale napokon sa predral do hlavného "pavúka" ako lucky loser po zranení a odstúpení Španiela Pabla Andujara.

Dvadsaťpäťročný Gombos si štvrtýkrát zahrá v hlavnej súťaži na úrovni ATP World Tour. Vlani si vybojoval postup na halových turnajoch vo Viedni a práve Valencii, v tomto roku si zahral v hlavnom poli v apríli na antuke v Monte Carle.

V pondelok sa rozbehla už aj hlavná fáza turnaja.

Kanadský tenista Vasek Pospisil postúpil do 2. kola, keď zdolal Kolumbijčana Santiaga Giralda v dvoch setoch 6:4, 6:3.

Pablo Cuevas (Urug.) - Pablo Carreno Busta (Šp.) 6:2, 6:3

Domov»Tenis»Gombos si nakoniec zahrá v hlavnej súťaži vo Valencii, nahradí zraneného Andujara