Gombos prehral v Bratislave vo štvrťfinále s Gerasimovom

Galantskému rodákovi Gombosovi (na snímke) zahatal postup do semifinále Jegor Gerasimov. (Autor: TASR)
TASR|13. nov 2015 o 19:29

Prvým semifinalistom sa stal Ukrajinec Marčenko, druhým Bielorus Gerasimov.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel vo štvrťfinále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

S bieloruským kvalifikantom Jegorom Gerasimovom prehral ako nasadená šestka po trojsetovej bitke 6:7 (2), 7:6 (12), 6:7 (5).

V tajbrejku druhého dejstva odvrátil šesť mečbalov, napokon však ťahal za kratší koniec.

V Aegon aréne vyrovnal svoje maximum z vlaňajška.

V prvom sete si obaja hráči držali svoje podanie a rozhodnutie padlo až v tajbrejku, v ktorom dominoval skvele servujúci Bielorus.

V druhom dejstve nevyužil Gombos za stavu 3:2 dva brejkbaly a opäť prišla na rad skrátená hrá.

V dramatickom tajbrejku prehrával Gombos už 1:5, no otočil nepriaznivý vývoj, odvrátil šesť mečbalov a po víťaznom forhendovom longlajne si vynútil tretí set.

V ňom sa opäť rozhodovalo v tajbrejku.

Gombos síce vyrovnal z 3:5 na 5:5, no potom spravil nevynútenú chybu a Gerasimov následne premenil vďaka esu v poradí siedmy mečbal.

"Musím uznať, že súper veľmi dobre servoval. Rovnako ako vlani som opäť tesne prehral, taký je šport. Počas celého týždňa som sa v Bratislave cítil veľmi dobre, ani raz som nestratil podanie, darila sa mi aj hra od základnej čiary. Bolo to o dvoch-troch loptách v dôležitých stavoch. Musím sa zlepšiť vo všetkom - psychicky, fyzicky, úderovo," povedal Gombos, ktorý v tomto roku vyhral challengere v Cherbourgu a Prahe.