Kanaďania zaskočili favorita, Američania vyzvú rozbehnutý Katar

Matthew Hoppe (v strede) v zápase USA - Jamajka na turnaji Gold Cup 2021.
Matthew Hoppe (v strede) v zápase USA - Jamajka na turnaji Gold Cup 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. júl 2021 o 06:15

V semifinále si zahrajú aj Mexičania.

NEW YORK. Futbalisti USA sa stali poslednými semifinalistami kontinentálneho šampionátu CONCACAF Gold Cup.

V pondelkovom štvrťfinálovom dueli zdolali Jamajku 1:0, o ich triumfe rozhodol v druhom polčase útočník bundesligového Schalke 04 Matthew Hoppe.

O finále zabojujú proti Kataru.

V Arlingtone sa pred duelom domáceho výberu hralo aj štvrťfinále Kostarika - Kanada.

Nečakane v ňom uspeli Kanaďania po víťazstve 2:0, v boji o finále sa stretnú s obhajcom titulu z Mexika.

Ešte v nedeľu postúpili futbalisti Kataru, ktorí zdolali Salvádor 3:2. Vo štvrťfinále uspelo aj Mexiko, ktoré vyhralo nad Hondurasom 3:0.

Hrdinom Kataru sa stal Ali Almoez, ktorý najprv v 2. minúte otvoril skóre dueli a v 55. min z penalty strelil víťazný gól.

Salvádorčania síce zdramatizovali zápas, keď sa v 63. a 66. minúte presadil Joaquin Rivas, no ázijský hosť šampionátu si postup postrážil.

Mexičania nemali s postupom väčšie problémy a rozhodli už v prvom polčase v priebehu dvanástich minút, keď sa presadili postupne Rogelio Funes, Jonathan dos Santos a Orbelin Pineda.