MANCHESTER.
Nestarnúci 37-ročný krídelník odohral cez víkend svoj 600. ligový duel a na konci sezóny uzavrie druhú dekádu svojho pôsobenia na štadióne Old Trafford.
"Vôbec by ma neprekvapilo, ak by sme sa dohodli na predĺžení jeho zmluvy o ďalší rok. Stále podáva výkony na veľmi vysokej úrovni, udržuje sa v skvelej fyzickej kondícii a je vhodným príkladom pre mladých hráčov," povedal Gill pre britské periodikum The Daily Telegraph. Kontrakt bývalého waleského reprezentanta stratí platnosť v lete.
Giggs sa počas svojho pôsobenia v Manchestri United tešil zo zisku 11 ligových titulov, štyroch víťazstiev v FA Cup-e a rovnakého počtu úspechov v Ligovom pohári. Osemkrát získal anglický Superpohár, dvakrát zodvihol nad hlavu trofej pre šampióna Ligy majstrov, raz vyhral európsky Superpohár, Interkontinentálny pohár a klubové majstrovstvá sveta FIFA.
Prax predlžovania kontraktov skúsených opôr sa trénerovi United Sirovi Alexovi Fergusonovi v minulosti osvedčila v prípade veteránov ako Paul Scholes, Gary Neville, Edwin van der Saar či práve Giggs.