Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Prezidenta FIFA vyšetrujú pre podozrenie z korupcie, podplácať mal VIP vstupenkami

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino (Autor: TASR/AP)
TASR|6. feb 2019 o 13:03

Šéf svetového futbalu všetko popiera.

BERN. Prokuratúra švajčiarskeho kantónu Valais vyšetruje prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianniho Infantina pre podozrenie z korupcie.

Pochybnosti vzbudili jeho kontakty s miestnym prokurátorom Rinaldom Arnoldom.

Odhalili jeho podpis

Ten podľa periodika Süddeutche Zeitung ešte v roku 2016 sprostredkoval tajné stretnutie Infantina s hlavou švajčiarskej federálnej prokuratúry Michaelom Luaberom.

K stretnutiu údajne prišlo tesne predtým, ako v bývalých kanceláriách Infantina vykonali prehliadku v súvislosti s vyšetrovaním korupcie vo FIFA pri predaji vysielacích a reklamných práv.

Počas prehliadky preverovali informácie z tzv. Panama Papers, ktoré odhalili Infantinov podpis na zmluvách s firmou Cross Trading.

Tú vlastnili dvaja Argentínčania Hugo a jeho syn Mariano Jinkisovci, obaja boli súčasťou amerického vyšetrovania korupcie vo FIFA.

Arnold: Máme osobný vzťah

Infantino spojenie bagatelizoval tvrdením, že papiere podpísal ako bežnú dennú agendu. Krátko potom absolvoval druhé stretnutie s Lauberom s požiadavkou, aby prostredníctvom tlačovej správy poprel vyšetrovanie svojej osoby.

Švajčiarsky žalobca to odmietol.

Arnold podľa portálu swissinfo.ch dostal od Infantina VIP vstupenky na finále Ligy majstrov 2016 v Miláne, či tohtoročné MS v Rusku. Arnold akúkoľvek korupciu poprel a uviedol, že s prezidentom FIFA má osobný vzťah.

Švajčiarska federálna prokuratúra osobitne vyšetruje dvadsaťpäť prípadov podozrení z korupcie súvisiacej s FIFA a úspešnou kandidatúrou Nemecka na usporiadanie MS 2006.

Súvisiace články