Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Gáborík od polovice zápasu na striedačke

SITA|17. jan 2011 o 12:13

Marián Gáborík z New York Rangers sledoval druhú polovicu nedeľňajšieho stretnutia NHL s Philadelphiou len zo striedačky, tréner John Tortorella ho v druhej tretine po piatich striedaniach už na ľad neposlal.

NEW YORK. Hokejový útočník

Dvadsaťosemročný trenčiansky odchovanec dovtedy odohral 12:45 min, dvakrát vystrelil na Bouchera a zaznamenal jednu "mínusku".

"Niektorí chlapci potrebujú skórovať, aby opäť našli stratenú sebadôveru. Potrebujeme ich produktivitu. Potrebujeme, aby niektorí naši talentovaní chlapci začali konečne strieľať góly," skonštatoval po stretnutí podľa ESPN Tortorella mieriac na Gáboríka, ktorý neskóroval už 8 stretnutí za sebou.

Za chrbát brankára neprešla ani jedna z jeho posledných 26 striel. Naposledy sa presadil na Nový rok a v tejto sezóne sa radoval jedenásťkrát.

"Zvyčajne nemám takú slabú produktivitu. Nedokážem to tam dať. Budem pracovať ešte tvrdšie a pokúsim sa cez to dostať. Tréner rozhodol a ja som zostal na lavičke. Jeho hlavnou motiváciou je, aby som zlepšil produktivitu a začal pomáhať tímu víťaziť," poznamenal smutný Gáborík.

V Rangers od Gáboríka aj vzhľadom na jeho kontrakt na 7,5 milióna dolárov čakajú, že nadviaže na minulú sezónu, v ktorej strelil 42 gólov. Tím z New Yorku strelil zatiaľ v priemere 2,76 gólu na zápas a v počte presných zásahov mu patrí 15. priečka v rámci NHL.

"Raz to už musí prísť. Snažím sa nemyslieť na to, že sa mi nedarí skórovať. Keď som na ľade, snažím sa iba odviesť čo najlepšiu prácu v defenzíve a vymyslieť niečo v ofenzíve. To je to, čo musím robiť, jednoducho len strieľať. Naposledy som trafil aj konštrukciu bránky. Základnou vecou je, aby som hral oveľa lepšie a aby veci sa potom mohli otočiť," doplnil pre ESPN Gáborík.

Súvisiace články