Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Gáborík možno vynechá v Soči dva zápasy

Slovák Marián Gáborík. (Autor: SITA / AP)
SITA|Publikované 20. jan 2014 o 10:31

Na slovenského útočníka čakajú v blízkej budúcnosti ďalšie vyšetrenia, ktoré naznačia, či je progres liečby a umožní jeho štart na olympiáde.

COLUMBUS. Klub zámorskej hokejovej NHL Columbus Blue Jackets možno povolí štart útočníka Mariána Gáboríka za slovenskú reprezentáciu na ZOH 2014 v Soči aj bez predchádzajúceho zápasového nasadenia v kanadsko-americkej profilige.

Možnou podmienkou bude jeho štart až v treťom súboji na olympijskom turnaji. Gáborík by teda nehral proti výberom USA a Slovinska. Tridsaťjedenročný krídelník si ešte 21. decembra zlomil kľúčnu kosť pri náraze od Zaca Rinalda a následne absolvoval operáciu.

Nič nechce uponáhľať

Gáborík sa zranil hneď v prvom súboji po vyliečení si problematického kolena. Rodák z Trenčína už skôr pre periodikum periodika The Columbus Dispatch uviedol, že nechce uponáhľať svoj návrat a vystaviť sa ďalšiemu nebezpečenstvu.

"Nemôžem hrať, keď nie som v poriadku. Nebudem klamať sám seba, môj tím v zámorí, ani ten olympijský. Musím byť vo forme, aby som mohol hrať. Samozrejme, nemôžem len tak naskočiť do zápasového kolotoča," povedal Marián Gáborík, ktorý v doterajšom priebehu ročníka 2013/2014 odohral 18 zápasov a nazbieral 12 bodov (5+7).

Na slovenského útočníka čakajú v blízkej budúcnosti ďalšie vyšetrenia. "Ak bude zdravý, chceme, aby hral. Ak nebude, tak samozrejme hrať nebude," povedal prezident Blue Jackets pre hokejové operácie John Davidson.

Gáboríkov spoluhráč Cam Atkinson si uvedomuje dôležitosť, akú v prípade slovenského útočníka zohráva štart v národnom tíme pod piatimi olympijskými kruhmi. "Keď vidíte superhviezdu v emočnom vypätí - videl som na jeho tvári slzy - dokazuje to, ako veľmi mu na tom záleží," opísal Atkinson situáciu krátko po Gáboríkovom zranení kľúčnej kosti.

Končí sa mu zmluva

Slovenského útočníka Columbusu čakajú na klubovej úrovni náročné chvíle. V súčasnosti sa zotavuje zo zranenia a rozhoduje sa o jeho možnej neúčasti v Soči. V úvode marca sa pravdepodobne bude riešiť aj jeho možná výmena do iného tímu v zámorskej profilige.

Keďže po skončení sezóny sa mu skončí kontrakt, vedenie Blue Jackets ho môže ponúknuť konkurencii, aby o Slováka neprišli začiatkom júla bez nejakej kompenzácie. Generálny manažér Jarmo Kekalainen odmietol túto situáciu komentovať.

Marián Gáborík by mal byť spoločne s trenčianskou dvojičkou Mariánom Hossom hlavnou ofenzívnou zbraňou Slovenska v Soči. Slováci nastúpia na prvý duel na ZOH 2014 v základnej A-skupine proti reprezentácii USA 13. februára o 13.30 h SEČ.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články