Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Gáborík absolvoval úspešnú operáciu brušného svalstva

(Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 10. máj 2013 o 09:37

Slovenský hokejista absolvoval vo štvrtok vo Philadelphii úspešnú operáciu brušného svalstva.

COLUMBUS. Marián Gáborík absolvoval vo štvrtok vo Philadelphii úspešnú operáciu brušného svalstva. Pri chirurgickom zákroku útočníkovi Columbusu Blue Jackets lekári napravili špeciálnu syntetickú sieťku, ktorú mu do prietrže voperovali v roku 2001, keď bol ešte hráčom Minnesoty Wild.

Podľa informácií denníka Columbus Dispatch bude potrebovať Gáborík na zotavenie tri až štyri týždne. Väčšinu času počas rekonvalescencie by mal stráviť v Columbuse s výnimkou najbližších dní, počas ktorých bude v New Yorku, kde si chce doriešiť súkromné záležitosti po aprílovej výmene z NY Rangers.

Gáborík v skrátenom ročníku NHL odohral v drese Rangers a Blue Jackets dokopy 47 stretnutí, v ktorých nastrieľal 12 gólov a pridal 15 asistencií. Podľa Johna Davidsona, riaditeľa Columbusu pre hokejové operácie, mal slovenský krídelník ku koncu základnej časti už veľké bolesti a nastupoval len preto, že "modrokabátnici" ho potrebovali v boji o účasť v play off. Nakoniec im postup tesne unikol, no Gáborík pre operáciu nemohol posilniť slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách sveta vo Švédsku a Fínsku.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články