Futsalisti sa pripravujú na ME v Holandsku, v nominácii nechýba tradičná opora

Tréner slovenskej futsalovej reprezentácie Marián Berky. (Autor: facebook/futsalslovakia.sk)
TASR|4. dec 2021 o 14:45

Až sedem hráčov pôsobí v tíme úradujúceho slovenského majstra MIMEL Lučenec.

BRATISLAVA. Slovenská futsalová reprezentácia odohrá v decembri v rámci prípravy na ME 2022 tri zápasy. Na turnaji s názvom 4Futsal Nations sa zverenci Mariána Berkyho postupne stretnú s Bosnou a Hercegovinou (15. decembra o 20.15 v Piešťanoch), Rakúskom (16. decembra o 20.15 v Piešťanoch) a Českom (17. decembra o 20.00 v Brne).

V nominácii figurujú traja brankári a 20 hráčov do poľa. Vo výbere nechýba dlhodobo najlepší futsalista krajiny Tomáš Drahovský, až sedem hráčov pôsobí v tíme úradujúceho slovenského majstra MIMEL Lučenec.

Slovenskí futsalisti sa na šampionáte predstavia v C-skupine. Premiéru na veľkom turnaji absolvujú 21. januára o 17.30 proti Rusku, 25. januára o 20.30 h bude ich súperom Poľsko. Oba duely odohrajú v amsterdamskej aréne Ziggo Dome. Boje v skupine ukončia 29. januára o 14.30 h proti Chorvátsku v Groningene.

Nominácia SR na 4Futsal Nations

Brankári: Marek Karpiak (SK Slavia Praha futsal), Richard Oberman (Podpor Pohyb Košice), Marek Kušnír (MIMEL Lučenec)

Hráči: Tomáš Drahovský (Futbol Sala Garcia), Martin Doša (FK Chrudim), Róbert Greško (MIMEL Lučenec), Matúš Ševčík (SK Slavia Praha futsal), Dominik Ostrák (MIMEL Lučenec), Filip Márton (MIMEL Lučenec), Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica), Filip Rafanides (MIBA Banská Bystrica), Pavol Matejov (Helas Brno), Kristián Medoň (Red Devils Chojnice), Patrik Zaťovič (Piast Gliwice), Martin Směřička (MIMEL Lučenec), Daniel Čeřovský (MIMEL Lučenec), Filip Vaktor (SK Slavia Praha futsal), Vojtech Turek (ASD Bernalda Futsal), Peter Kozár (Interobal Plzeň), Marek Belaník (MIBA Banská Bystrica), Gabriel Rick (Interobal Plzeň), Martin Zdráhal (Interobal Plzeň), Peter Serbin (MIMEL Lučenec)

Realizačný tím:
Tréner: Marián Berky
Asistent trénera: Richard Bačo
Manažér: Marek Kováčik
Vedúci tímu: Peter Kočiš
Lekár: Adam Gyori
Fyzioterapeut: Lukáš Vaňo

Súvisiace články