Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Kolumbijské futbalistky obvinili tamojšiu federáciu z diskriminácie, nedostávajú ani plat

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. feb 2019 o 21:51

Najvyššia ženská futbalová súťaž sa v krajine hráva až od roku 2017.

BOGOTA. Dvojica kolumbijských futbalistiek Isabella Echeverriová a Melissa Ortizová obvinila tamojšiu futbalovú federáciu z rodovej diskriminácie.

Spravili tak prostredníctvom série videí na sociálnej sieti.

„Rozhodli sme sa poukázať realitu futbalu v našej krajine. Sľubujeme si od toho, že videá zvýšia povedomie o tomto probléme," uvádza sa v texte pripojenom k záberom.

„Milujeme našu krajinu a chceme, aby sa situácia okolo ženského futbalu v Kolumbii zmenila k lepšiemu," dopĺňajú v popise videí Echeverriová s Ortizovou. V samotných videách dvojica futbalistiek upozorňuje na to, že za svoje služby nedostávajú žiadne peniaze, hrávajú v starých dresov a federácia zakázala hráčkam vyjadrovať pred novinármi.

Najvyššia ženská futbalová súťaž sa v Kolumbii hráva až od roku 2017. „Našou snahou je zvýšiť povedomie o ženskom futbale v tejto krajine, pretože sa na nás upozorňuje, len keď hráme na olympijských hrách," povedala Isabella Echeverriová pre miestne rádio.

Vyjadrenie dvoch futbalistiek prichádza niekoľko týždňov potom, ako majiteľ klubu Deportes Tolima Gabriel Camargo povedal, že "ženský futbal v Kolumbii je chovnou pôdou pre lesbičky", pričom obvinil kolumbijské futbalistky z neprofesionálneho správania sa a alkoholizmu.

Súvisiace články