Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Slovenky čaká zápas s Gruzínskom, v nominácii sú legionárky a slovanistka

Tréner slovenskej reprezentácie žien Peter Kopúň. (Autor: SFZ/Roman Ferstl)
TASR|14. okt 2021 o 19:40

Kopúň nominoval na zraz futbalistiek 20 hráčok.

BRATISLAVA. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie žien Peter Kopúň nominoval na zápas kvalifikácie MS 2023 proti Gruzínsku 20-členný káder.

Gro družstva tvoria legionárky, jedinou hráčkou pôsobiacou v domácej súťaži je Monika Bytčánková zo Slovana Bratislava.

Slovenky sa zídu vo štvrtok 21. októbra do 12.30 h v Starej Lesnej. Duel s Gruzínskom je na programe 26. novembra o 16.30 v NTC Poprad.

Slovenky odštartovali kvalifikáciu prehrami v Senci so Švédskom (0:1) a v Turku s Fínskom (1:2), v tabuľke A-skupiny im patrí tretie miesto. Informoval o tom web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Nominácia SR žien na zápas kvalifikácie MS 2023 proti Gruzínsku

Brankárky: Mária Korenčiová (AC Miláno), Patrícia Chládeková (Wacker Innsbruck), Dominika Rezeková (SKV Altenmarkt)

Obrankyne: Jana Vojteková (SC Freiburg), Andrea Horváthová, Patrícia Fischerová (obe Czarni Sosnowiec), Diana Bartovičová (Slavia Praha), Monika Bytčánková (Slovan Bratislava), Kristína Košíková (FC Slovan Liberec), Nikol Mazúchová (Lokomotíva Brno H.H.)

Stredopoliarky: Alexandra Bíróová, Mária Mikolajová (obe SKN St. Pölten), Dominika Škorvánková (Montpellier HSC), Diana Lemešová (Wacker Innsbruck), Ľudmila Maťavková (Club Bruggy), Klaudia Fabová (KKPK Medyk Konin)

Útočníčky: Martina Šurnovská (Slavia Praha), Patrícia Hmírová (Apollon Ladies FC), Laura Žemberyová (UaB Blazers), Monika Havranová (Wacker Innsbruck)

Náhradníčky:

Brankárky: Lucia El-Dahaibiová (FC Petržalka), Denisa Mochnacká (AZS UJ Krakov)

Obrankyne: Viktória Čeriová (Slovan Bratislava), Monika Pirťanová (Spartak Myjava), Desana Dianišková (Lokomotíva Brno H.H.), Barbora Valová (MŠK Žilina), Jana Lukáčová (Viktoria Plzeň)

Stredopoliarky: Lucia Ondrušová (Sparta Praha), Stela Semanová (Slovan Bratislava), Kristína Panáková (Spartak Myjava), Viktória Kaláberová (Aris Limassol), Dominika Koleničková (KKKP Medyk Konin), Viktória Nagy (Ferencvárosi T.C.)

Útočníčky: Andrea Bogorová (Austria Viedeň), Veronika Sluková (Czarny Sosnowiec), Simona Pružinská (MŠK Žilina)

Realizačný tím:

hlavný tréner: Peter Kopúň, asistent trénera: Michal Švihorík, tréner brankárok: Ján Novota, kondičný tréner: Martin Babinec, technický vedúci: Michal Vengloš, lekárka: Lucia Knappková, fyzioterapeutka: Veronika Rybárová, masér: Jindřich Ditrich, masér/Kustód: Pavel Očoveji, mentálna trénerka: Petra Pačesová, PR manažér: Peter Šurin

Súvisiace články