Zápas sledovalo vyše 40-tisíc ľudí. V Brazílii padol rekord ženského futbalu

Futbal, ilustračné foto.
Futbal, ilustračné foto. (Autor: TASR / AP)
SITA|25. sep 2022 o 14:40

Futbalistky Corinthians získali tretí majstrovský titul.

SAO PAULO. V sobotňajšom finále brazílskej najvyššej ženskej futbalovej súťaže padol nový rekord v počte divákov na zápase v ženskom klubovom futbale v Južnej Amerike.

Druhý finálový súboj medzi Sport Club Corinthians Paulista a Sport Club Internacional (4:1) sledovalo na štadióne NeoQuimica Arena v Sao Paule 41 070 priaznivcov.

Futbalistky Corinthians získali tretí majstrovský titul za sebou a štvrtý za ostatných desať rokov. Prvý finálový duel, ktorý sa uskutočnil v minulom týždni v Porto Alegre, sa skončil remízou 1:1 a naživo ho videlo 36-tisíc ľudí.

Predošlý juhoamerický rekord v návštevnosti na stretnutí ženského klubového futbalu padol v júni toho roka vo finále kolumbijskej najvyššej súťaže medzi América de Cali a Deportivo Cali (3:1), prišlo sa naň pozrieť 37 100 divákov.

Hráčky Corinthians dostali za svoj ligový titul odmenu vo výške jedného milióna brazílskych realov, čo je v prepočte asi 206-tisíc eur.

Pre porovnanie, víťazi mužskej najvyššej futbalovej súťaže v Brazílii dostanú od miestnej federácie 33 miliónov realov (6,5 milióna eur).

Nachádzate sa tu: