Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Bundesliga bude potichu. Ďalšie krajiny zatvárajú tribúny

Hráči Lipska oslavujú víťazstvo (ilustračná foto). (Autor: TASR/AP)
TASR|28. okt 2020 o 17:34

Súvisí to s opatreniami proti šíreniu vírusu.

BERLÍN. Nemeckí futbaloví fanúšikovia sa v novembri na zápasy bundesligy nedostanú.

V snahe spomaliť nárast pozitívnych prípadov na koronavírus o tomto opatrení rozhodla v stredu tamojšia vláda. Informovala agentúra dpa.

Okrem tribún na futbalových štadiónoch plánuje Nemecko zatvoriť aj všetky kultúrne a rekreačné zariadenia.

Po prvej vlne pandémie prišli tímy 1. a 2. bundesligy s prepracovaným konceptom hygienických opatrení, aj preto neskôr mohli prísť v niektorých menej postihnutých oblastiach na tribúny fanúšikovia.

Niekoľko tisíc divákov mali na zápasoch tímy RB Lipsko a Union Berlín, majster Bayern Mníchov brány svojim priaznivcom zatiaľ neotvoril.

V Nemecku nepovolili divákov na tribúnach ani v iných profisúťažiach. Ide napríklad o basketbal, hádzanú, volejbal či hokej.

Rovnaký krok najnovšie spravila aj švajčiarska vláda a na zápasoch najvyššej švajčiarskej futbalovej a hokejovej ligy tak opäť nebudú fanúšikovia.

Vláda v stredu prijala tento zákaz po prudkom náraste pozitívnych prípadov na koronavírus. Informovala o tom agentúra AFP.

Vedenie švajčiarskej futbalovej ligy uviedlo, že zákaz je existenčnou hrozbou pre kluby, ktoré žijú z predaja vstupeniek.

Podľa nich budú v decembri závislé od bezúročných vládnych pôžičiek.

Nové obmedzenia nadobudnú účinnosť vo štvrtok.

Futbalovým a hokejovým tímom tento mesiac povolili predávať vstupenky na dve tretiny kapacity štadióna, ak to dovoľovali regionálne opatrenia.

Súvisiace články