Inter Miami pohárové finále nezvládlo, Messi sa prizeral prehre iba z tribúny

Futbalisti Inter MiamI po finálovej prehre.
Futbalisti Inter MiamI po finálovej prehre. (Autor: TASR/AP)

Tímu chýbal aj ďalší bývalý hráč FC Barcelona Jordi Alba.

US Open Cup 2023 - finále

Inter Miami - Houston Dynamo 1:2 (0:2)

Góly: 90.+2 Martinez - 24. Dorsey, 33. Bassi (z 11m)

FORT LAUDERDALE. Futbalisti Houstonu Dynamo triumfovali v US Open Cupe, keď vo štvrtkovom finále zdolali Inter Miami 2:1.

V drese floridského tímu nenastúpili Lionel Messim, ktorý sa so zranením prizeral prehre svojich spoluhráčov len z tribúny.

Okrem hviezdneho argentínskeho útočníka nenastúpil za Miami ani jeho niekdajší spoluhráč z Barcelony Jordi Alba.

Houston v prvom polčase dominoval, na strely vyhral 18:1 a ujal sa vedenia 2:0 po góloch Griffina Dorseyho a Amineho Bassiho z penalty.

Houston dostal loptu do siete aj v 73. minúte, no gól Nelsona Quinonesa nepaltil pre ofsajd. V nadstavenom čase skorigoval Josef Martinez.

Dynamo uspelo v súťaži druhýkrát v histórii, prvý titul získalo v roku 2018.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Inter Miami pohárové finále nezvládlo, Messi sa prizeral prehre iba z tribúny