Futbalisti FC Kodaň.
Futbalisti FC Kodaň. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. sep 2023 o 20:44

Kodaň dohrávala bez jedného hráča.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Kodaň remizovali na tureckej pôde proti Galatasaray Istanbul v 1. kole Ligy majstrov 2:2.

O výhru však prišli v závere zápasu, v priebehu dvoch minút (86. a 88.) inkasovali dva góly z kopačiek Boeyho a Teteho. Prišli tak o plný bodový zisk.

Slovenský reprezentant Denis Vavro odohral v drese Kodane celý zápas.

O veľkú blamáž sa takmer postarali hráči Realu Madrid, ktorý zdolali nemecký Union Berlín tesne 1:0.

O jediný gól sa postaral na konci nadstaveného času Jude Bellingham.

Viesť mohli už v 7. minúte

Galatasaray sa mohol proti Kodani ujať vedenia už v 7. minúte, no Icardi v čistej šanci stroskotal na Grabarovi.

Neujala sa ani delovka Aktürkoğlua, ktorá opečiatkovala brvno a v 35. minúte udreli hostia zásluhou Elyounoussiho.

Denis Vavro v drese FC Kodaň.
Denis Vavro v drese FC Kodaň. (Autor: TASR/AP)

Nór marockého pôvodu si stlmil loptu na hrudi a strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Musleru. V 58. minúte po rýchlom brejku zvýšil náskok Kodane Goncalves.

Po vylúčení Jelerta však hostia dohrávali s desiatimi a Galatasarayu sa v závere v priebehu dvoch minút podarilo vyrovnať.

(Autor: Sofascore)

Najskôr sa bombou pod brvno zaskvel Boey a deľbu bodov zariadil ďalšou exportnou strelou Tete.

Union s organizovanou obranou

Real sa v prvom polčase nevedel presadiť proti dobre organizovanej obrane Unionu. Jedinú príležitosť mal v 6. minúte Joselu, ktorý na päťke prehlavičkoval bránku.

Jude Bellingham.
Jude Bellingham. (Autor: TASR/AP)

V druhom dejstve domáci zvýšili tlak, no Rodrygo trafil zblízka žrď a pri ďalšej Brazílčanovej šanci i pri pokuse Joselua sa vyznamenal brankár Ronnow.

Real sa však napokon dočkal vo štvrtej minúte nadstaveného času, keď po strele Valverdeho z hranice šestnástky dopravil loptu do prázdnej bránky Bellingham.

Liga majstrov - streda - 1. kolo:

Skupina A:

Galatasaray Istanbul - FC Kodaň 2:2 (0:1)

Góly: 86. Boey, 88. Tete - 35. Elyounoussi, 58. Gonçalves

ČK: 73. Jelert (Kodaň)

Skupina C:

Real Madrid - Union Berlín 1:0 (0:0)

Gól: 90+4 Bellingham

Domov»Futbal»Liga majstrov»Realu tieklo za golier, spasil ho Bellingham. Vavrova Kodaň prišla o výhru za dve minúty