Suslov strelil veľmi dôležitý gól, jeho tím sa definitívne zachránil

Slovenský futbalista Tomáš Suslov (vpravo) sa v drese Hellasu Verona teší z gólu. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
Sportnet|20. máj 2024 o 20:30 (aktualizované 20. máj 2024 o 23:25)

Slovenský reprezentant strelil druhý gól v sezóne.

RÍM. Futbalisti Hellasu Verona zvládli zápas na pôde poslednej Salernitany a po víťazstve 2:1 sa definitívne zachránili v najvyššej talianskej súťaži.

Veľký podiel na tom mal slovenský reprezentant Tomáš Suslov, ktorý v polovici prvého polčasu otvoril skóre strelou spoza šestnástky.

Rodák zo Spišskej Novej Vsi poslal loptu ľavačkou k pravej žrdi brankára Vincenza Fiorilla a druhým gólom v sezóne poslal Veronu do dôležitého vedenia.

Ešte pred prestávkou skóroval Michael Folorunsho a napokon bol jeho zásah víťazný, keďže v 90. minúte upravil skóre domáci Giulio Maggiore.

Vďaka trom bodom poskočil Hellas v tabuľke zo 16. na 13. miesto tabuľky. Tomáš Suslov bol na trávniku do 81. minúty, keď ho nahradil Daniel Silva.

V druhom pondelňajšom zápase Bologna remizovala s Juventusom Turín 3:3, hoci ešte štvrťhodinu pred koncom viedla 3:0.

Serie A - 37. kolo:

Salernitana - Hellas Verona 1:2 (0:2)

Góly: 90. Maggiore - 22. Suslov, 45+3. Folorunsho

/Tomáš Suslov strelil gól a hral do 81. minúty, Ondrej Duda (obaja Hellas) odohral celý zápas a dostal žltú kartu/

Bologna - Juventus Turín 3:3 (2:0)

Góly: 2. a 53. Calafiori, 11. Castro - 76. Chiesa, 84. Milik, 85. Yildiz

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Suslov strelil veľmi dôležitý gól, jeho tím sa definitívne zachránil