Francúzi neuspeli ani na štvrtý pokus, o výhre Chorvátska rozhodol Modrič

Luka Modrič a Karim Benzema v zápase Francúzsko - Chorvátsko v Lige národov.
Luka Modrič a Karim Benzema v zápase Francúzsko - Chorvátsko v Lige národov. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. jún 2022 o 20:33 (aktualizované 13. jún 2022 o 23:13)

Francúzsko stratilo šancu postúpiť na finálový turnaj Ligy národov.

BAKU. Futbalisti Francúzska naďalej nepoznajú v Lige národov pocit z víťazstva. V pondelkovom stretnutí štvrtého kola 1. skupiny A-divízie prehrali doma s Chorvátskom 0:1.

Reprízu finále MS vo futbale 2018 rozhodol gólom v 5. minúte z pokutového kopu Luka Modrič. V druhom zápase skupiny Dáni zdolali Rakúsko 2:0.

Benzema nevyužil dve veľké šance

Chorváti sa na Stade de France dostali rýchlo do vedenia, keď si brankár Mike Maignan na Modričov pokus siahol, no lopta skončila v sieti.

Inkasovaný gól úradujúcich majstrov sveta zaskočil a do prestávky nedokázali nič vymyslieť. Po zmene strán Francúzi zvýšili aktivitu a v 53. min Karim Benzema tesne minul bránu súpera.

V nadstavenom čase mohol kanonier Realu Madrid zariadiť aspoň bod, no brankár Ivica Ivušič zlikvidoval jeho hlavičku.

V druhom stretnutí rozhodli Dáni o domácom triumfe nad Rakúšanmi už do prestávky. Po rýchlych prechodoch do útoku skórovali Jonas Wind a Andreas Skov Olsen.

Tabuľku skupiny vedú Dáni s deviatimi bodmi a náskokom dvoch bodov pred Chorvátmi. Francúzi majú iba dva body za remízy, patrí im 4. miesto a už stratili šancu postúpiť na finálový turnaj Ligy národov.

Azerbajdžan si pripísal prvú výhru

V zápase 2. skupiny B-divízie reprezentanti Izraela remizovali na Islande 2:2. Držia si tak prvú priečku v tabuľke o dva body pred svojím pondelkovým súperom.

Futbalisti Azerbajdžanu zdolali v "slovenskej" 3. skupine C-divízie Ligy národov doma Bielorusov 1:0.

O góly sa postarali v 76. minúte Mahir Emreli a v nadstavenom čase druhého polčasu Ramil Šejdajev.

Azerbajdžan tak vybojoval prvú výhru v skupine a posunul sa na 3. priečku tabuľky. Pred Bieloruskom má náskok dvoch bodov a na Slovákov stráca taktiež dva.

Góly: 76. Emreli, 90.+3. Šejdajev

Rozhodovali: Papapetru - Petropulos, Aptosoglu (všetci Grécko). ŽK: Emreli (Azerbajdžan)

Azerbajdžan: Magomedalijev - Dž. Husejnov, Mustafazada, B. Husejnov - A. Husejnov (73. Alasgarov), Machmudov, Silvestre (59. Dinijev), Richard (73. Isajev), Salahli (59. Kryvociuk) - Dadašov (59. Emreli), Šejdajev

Bielorusko: Pavľučenko - Ševčenko (86. Bessmertnij), Politevfič, Chadarkevič, Pečenin - Ebong, Jablonskij, Bačarov (56. Gromyko), Maľkevič (70. Podstrelov) - Klimovič (56. Bykov) - Bachar (70. Bogomoľskij)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Francúzi neuspeli ani na štvrtý pokus, o výhre Chorvátska rozhodol Modrič