Barcelona sa spamätala neskoro. Góly zo záveru na postup nestačili

Radosť futbalistov Frankfurtu v zápase proti FC Barcelona.
Radosť futbalistov Frankfurtu v zápase proti FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. apr 2022 o 20:50 (aktualizované 14. apr 2022 o 23:38)

Medzi elitným kvartetom nebude chýbať Lipsko.

BRATISLAVA. Futbalisti RB Lipsko sa stali prvými semifinalistami Európskej ligy UEFA. Vo štvrťfinálovej odvete zvíťazili na pôde Atalanty Bergamo 2:0. O triumfe bundesligistu rozhodol dvoma gólmi Francúz Christopher Nkunku.

V 19. minúte sa presadil po krídelnej akcii Rakúšana Konrada Laimera a v závere premenil pokutový kop. Lipsku výhra o dva góly bohato stačila na postup medzi elitné kvarteto, keďže doma s talianskym tímom remizovalo 1:1.

Semifinálovým súperom Lipska bude Glasgow Rangers. Škótsky majster síce prehral na pôde Sportingu Braga 0:1, ale v Ibrox Parku vyhral 3:1 po predĺžení.

Francúzsky záložník Lipska Christopher Nkunku.
Francúzsky záložník Lipska Christopher Nkunku. (Autor: TASR/AP)

Obrovské prekvapenie sa zrodilo na štadióne Camp Nou. FC Barcelona doma prehrala s Eintrachtom Frankfurt 2:3 a do semifinále nepostúpila.

Hrdinom zápasu bol útočník Filip Kostič. Srb v štvrtej minúte premenil penaltu, v 36. asistoval pri góle Rafaela Borreho a v 67. minúte strelil svoj druhý gól.

Hostia mali síce len 33-percentné držanie lopty, ale boli produktívnejší. Svedčí o tom aj pomer striel 16:10, z toho 7:4 do priestoru troch žrdí v ich prospech.

Za Barcelonu v nadstavenom čase len kozmeticky upravili skóre Sergio Busquets a z nariadeného pokutového kopu so šťastím aj Memphis Depay.

Frankfurt tak ukončil impozantnú sériu Kataláncov, ktorí neprehrali v riadnom hracom čase 23 zápasov. V semifinále nastúpi Eintracht proti West Hamu United, anglický tím triumfoval na štadióne francúzskeho Olympique Lyon 3:0.

Európska liga - štvrťfinále - odvety:

Atalanta Bergamo - RB Lipsko 0:2 (0:1)

Góly: 19. a 87. Nkunku (druhý z 11 m)

/prvý zápas 1:1, postúpilo Lipsko/

FC Barcelona - Eintracht Frankfurt 2:3 (0:2)

Góly: 90+1. Busquets, 90+10. Depay (z 11 m) - 4. a 67. Kostič (prvý z 11 m), 36. Borre

ČK: 90+10. N'Dicka (Eintracht) po druhej ŽK/

/prvý zápas 1:1, postúpil Frankfurt/

Olympique Lyon - West Ham United 0:3 (0:2)

Góly: 38. Dawson, 44. Rice, 48. Bowen

/prvý zápas: 1:1, postúpil West Ham/

Glasgow Rangers - Sporting Lisabon 3:1 pp (2:1, 2:0)

Góly: 2. Tavernier, 44. Tavernier (z 11 m), 101. Roofe - 83. Carmo

ČK: 42. Vítor Tormena, 105. Medeiros (obaja Braga) po druhej ŽK

/prvý zápas: 0:1, postúpil Glasgow/

Domov»Futbal»Európska liga»Barcelona sa spamätala neskoro. Góly zo záveru na postup nestačili